Twoje włosy się puszą? Sposoby ujarzmienia niesfornych kosmyków

Puszące się włosy to problem wielu kobiet. Pasemka nie chcą się układać, są podatne na warunki atmosferyczne, wyglądają na zaniedbane. Na szczęście jest kilka sposobów, dzięki którym twoje włosy znów staną się gładkie, błyszczące i podatne na modelowanie.

Czemu włosy się puszą?

Najczęściej puszą się włosy kręcone i te o wysokiej porowatości. A wszystko dlatego, że pochłaniają z powietrza dużą ilość wody, która szybko z nich odparowuje. Dziewczyny z kręconymi włosami stosuję żele i kremy rozwiązujące natychmiast problem. Niestety sprawa inaczej wygląda na prostych włosach. Do ujarzmienia puszących się pasemek trzeba zastosować specjalne metody.

Suche i zniszczone włosy

Jeżeli włosy się puszą, a do tego są suche, zniszczone i mają rozdwojone końcówki, to najpierw należy rozprawić się z tym ostatnim problemem. Przyczyną mogą być: dieta uboga w witaminy i minerały, częste zabiegi stylizacji na gorąco lub z zastosowaniem chemicznych produktów, długa ekspozycja na słońce.

Pielęgnację włosów suchych i zniszczonych najlepiej rozpocząć od podcięcia rozdwojonych końcówek, a potem zastosować produkty z emolientami i humektantami. Dobrze się sprawdzą gliceryna, aloes, miód, kwas hialuronowy oraz oleje lniany, z awokado, migdałowy, z czarnuszki. Dodatkowo należy delikatnie myć i wycierać włosy oraz zrezygnować z suszenia włosów ciepłym strumieniem powietrza.

Zbyt nawilżone i puszące się włosy

Włosy mogą być zbyt nawilżone wtedy, jeżeli zaaplikuje się na nie zbyt dużą ilość kosmetyków nawilżających, czego objawem są suche, puszące się na końcach i oklapnięte przy skórze głowy. Jak sobie z nimi poradzić?

Na początku głowę myje się szamponem z SLS. Potem należy dbać o to, żeby stosowane produkty zawierały odpowiednie proporcje pomiędzy humektantami i emolientami. Można stosować silikony do wygładzenia fryzury i ujarzmienia końcówek pasm.

Przeproteinowane i puszące się włosy

Wraz z humektantami i emolietnami do pielęgnacji włosów należy używać protein. Jednak ich duża ilość może negatywnie wpłynąć na wygląd i kondycję pasemek. Włosy staną się sianowate i będą się puszyć. W takiej sytuacji najlepiej się sprawdzą: oczyszczający szampon z SLS i pielęgnacja emolietnami (olejowanie włosów lub zastosowanie produktu bez spłukiwania na bazie olejów i silikonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *