DIY zrób sama maski w płachcie – rewelacyjne przepisy na każdy dzień tygodnia

Maski w płachcie to hit kosmetyczny, który wpisał się w urodowe trendy na całym świecie. Ich ojczyzną jest oczywiście Korea – tam moda na bawełniane lub jedwabne płaty nasączone odpowiednim serum panuje od wielu lat, a kobiety z orientalnych rejonów świata szczycą się piękną cerą bez skazy. Jak dalece jest to wynik genetyki a na ile pielęgnacji? Trudno stwierdzić, ale wiadomo jest, że koreańska pielęgnacja wygląda nieco inaczej. Jeśli Ty również chcesz zadbać o skórę w niecodzienny sposób – zacznij od drobnej, ale efektownej zmiany: wypróbuj maski w płachcie. Możesz je wykonać samodzielnie – takie rozwiązanie będzie tańsze a oprócz tego dopasowane ściśle do potrzeb skóry.

Maski w płachcie – dlaczego są tak skuteczne?

To prawda, że maski w płachcie przenoszą skórę na wyższy poziom pielęgnacji. Są doskonałą kuracją, intensywną i przynoszą natychmiastowy efekt w postaci zadbanej, odżywionej i wypoczętej skóry.

Maski w płachcie opierają swoje działanie na specjalnym serum, które może wniknąć głębiej w skórę i nie działa jedynie na powierzchniowy naskórek, dlatego zapewniają silniejsze odżywienie i regenerację skóry. Ponadto mają one często lepszy skład niż tradycyjne maski – więcej w nich składników aktywnych, dlatego skuteczność masek w płachcie jest silniejsza.

Najlepsze maseczki w płachcie – DIY

Jakie maski w płachcie są najlepsze? Oczywiście panuje przede wszystkim trend na koreańskie, tradycyjne maski w płachcie, albo te, których skład opiera się na naturalnych składnikach. Jedne i drugie są dosyć drogie i jeśli przyjąć, że daną maseczkę chcesz robić 1-2 razy w tygodniu – w skali miesiąca może to być odczuwalnym finansowym obciążeniem.

Jednak maseczki w płachcie można z powodzeniem wykonać samodzielnie. Będą doskonałe, ponieważ w pełni naturalne, a ich składniki dobierzesz dokładnie do potrzeb swojej skóry. Dzięki temu możesz przebierać i wybierać wśród mnóstwa naturalnych substancji. Poniżej znajdziesz garść inspiracji i opisy składników, które są najskuteczniejsze do pielęgnacji skóry i idealnie nadają się do wykonania domowej maski w płachcie.

Maseczki w płachcie – gdzie kupić bawełnianą lub jedwabną płachtę?

Ważnym gadżetem, bez którego nie będziesz mogła się obyć, są… płachty. Najlepiej kupić czyste, bawełniane, gotowe już i wycięte płachty, które mają otwory na oczy oraz nacięcia na nos. Czyste płaty są niedrogie i często komplet kilkunastu kosztuje tyle, co jedna gotowa maska w płachcie dobrej jakości.

Innym sprytnym sposobem jest wykorzystanie chusteczki papierowej – wystarczy wyciąć ją na kształt maseczki, z nacięciem na nos i otworami na oczy. W Internecie są gotowe szablony, które ułatwiają zadanie.

Wiele dziewczyn chwali sobie też… ryżowe płaty, które są często wykorzystywane w kuchni orientalnej. Po zwilżeniu doskonale przylegają do skóry, a ponadto same w sobie mają już działanie odżywcze i pielęgnacyjne. Ryż doskonale odżywia, koi i rozjaśnia cerę.

DIY. Jak zrobić domowe maseczki w płachcie?

Wykonanie takiej maski nie powinno stanowić żadnego problemu. Jej sekret polega na zmieszaniu ze sobą składników o różnej fazie, czyli gęstości. Aby Płachta dobrze nasiąkła, maskę powinna składać się przede wszystkim z fazy wodnej. Do tego celu możesz wykorzystać m.in.:

– napary ziołowe (rumianek, skrzyp, pokrzywa)

– hydrolaty ( różany, lawendowy, rumiankowy, neroli itd.)

– aloesowy żel lub sok

– sok z cytryny lub grapefruita

– wyciąg z siemienia lnianego (po zalaniu wodą otrzymuje się bezbarwny żel)

Wiele osób z wodnymi ekstraktami miesza też naturalne olejki lub dodaje ulubione serum do twarzy. Wystarczy kilka kropli, aby maska nabrała mocy odżywczej.

Ostatnim składnikiem domowej maski w płachcie jest gęsty składnik, który nieco stabilizuje całą substancję i zapobiega ściekaniu serum. Bez problemu znajdziesz go w swojej kuchni, ponieważ najpowszechniejszymi domowymi stabilizatorami są:

– miód

– jogurt naturalny

– rozgnieciony miąższ z awokado

– jajko lub samo białko jaja kurzego

– rozgnieciony twaróg

Maseczki w płachcie można też urozmaicić o składniki oczyszczające i detoksujące cerę, np. różnego rodzaju naturalne glinki, aspirynę lub węgiel aktywowany/. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *