4 świetne domowe zabiegi wzmacniające włosy

Czujesz, że kondycja Twoich włosów osłabła, a skóra głowy jest podrażniona lub swędząca? Podrażnienie skóry głowy może być oznaką, że niestety równowaga twojej skóry głowy jest zachwiana, a to może ostatecznie prowadzić do problemów z włosami i ich porostem. Osłabione włosy zaczynają też bardziej wypadać. Dlatego działaj i zwalcz problem w zarodku! Poznaj świetne domowe zabiegi an włosy.

Piękne włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy

Obecnie istnieje (bardzo słuszne) powszechne przekonanie, że piękne włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy, a dokładniej zdrowych cebulek włosów. Im więcej odżywienia i pielęgnacji dostaną od nasady, tym mocniejsze będą pasemka. I odwrotnie, podrażnienia na skórze głowy lub uszkodzenie korzenia włosów mogą trwale uszkadzać mieszek włosowy, co może powodować wyrastanie cieńszych i słabszych włosów. Jeśli więc chcesz, aby Twoje włosy były mocne i długie, warto przyjrzeć się bliżej tym czterem domowym zabiegom, aby uzyskać zdrowszą skórę głowy.

4 domowe zabiegi wzmacniające włosy

1. Umyj kosmyki… dwoma szamponami

Czy kiedykolwiek spotkałaś się w dziale kosmetycznym z pojęciem Szampon do mycia wstępnego i zastanawiałaś się, dlaczego (i czy) warto dodać kolejny produkt do rutyny mycia włosów?
Mycie wstępne nie jest niezbędne dla każdego, ale jeśli używasz dużo produktów do stylizacji, powinnaś dodać dodatkowy środek myjący w postaci szamponu do mycia wstępnego. To specjalny szampion oczyszczający, który świetnie wymywa z włosów wszystko, co może na ich niepotrzebnie zalegać. Wiele produktów do stylizacji, a zwłaszcza suchy szampon, ma tendencję do gromadzenia się na skórze głowy. Z czasem utrudni to skórze oddychanie, ponieważ stanie się ona pokryta jest grubą warstwą pozostałości kosmetycznych, które mogą również przyciągać zanieczyszczenia i gromadzić nadmiar sebum ze skóry głowy.

2. Nawilż włosy przed prysznicem

Jeśli masz problemy z suchą skórą głowy, pomoże Ci nałożenie na włosy nawilżającej kuracji przed wyjściem pod prysznic. Masz do wyboru wiele nawilżających balsamów, maseczek i olejków do olejowania włosów i skóry głowy. Nałóż wybrany kosmetyk przed myciem włosów i trzymaj od pół do pełnej godziny, a następnie spłucz i umyj kosmyki. Niektóre z tych kuracji nawilżających mogą również być stosowane przed snem: wówczas mają całą noc na działanie, zanim umyjesz włosy następnego ranka.

3. Urządź swojej skórze głowy detoks

Możesz też nałożyć na skórę głowy warstwę oczyszczającej glinki, która odtłuszcza i zapewnia równowagę w produkcji sebum. Dzięki glinkowej masce uzyskasz mniej tłustą skórę głowy, a tym samym zdrowsze włosy o lepszym wyglądzie.

4. Rob peeling i masuj regularnie skórę głowy

Wiemy wszyscy, że włosy wyrastają ze skóry, która tak samo jak skóra ciała i twarzy od czasu do czasu bardzo skorzysta na delikatnym masażu złuszczającym. Oprócz usunięcia nagromadzonych pozostałości z produktów masaż pobudzi również krążenie krwi, dzięki czemu dotleni i odżywi korzenie włosów. Dodatkowo peelingiem skóry głowy złuszczysz martwe komórki naskórka. Na codzień możesz też masować włosy podczas czesania – wystarczy odpowiednia szczotka, z kulistymi zakończeniami.