Nosisz soczewki? Sprawdź, jak zrobić makijaż oczu

Coraz więcej osób zamienia okulary na szkła kontaktowe. O ile te pierwsze mogą przeszkadzać w makijażu, o tyle soczewki już niekoniecznie. Owszem trzeba wiedzieć, jakich kosmetyków używać i w jaki sposób to zrobić, żeby nie zaszkodzić oczom. Dlatego dziś opiszę ci, jak się umalować, kiedy nosisz soczewki.

Makijaż a soczewki kontaktowe

Na początek zapamiętaj sobie, że noszenie soczewek wcale nie jest przeciwwskazaniem do malowania się. Warto jednak znać kilka metod, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych kłopotów związanych z robieniem makijażu i noszeniem szkieł kontaktowych.

Soczewki są dużym udogodnieniem, jeśli chodzi na przykład o malowanie się. Poza tym możemy wybierać różnokolorowe szkła, zmieniając swój wizerunek tak często, jak tylko chcemy. Ma to także jeszcze jedną zaletę: kolor szkieł kontaktowych możemy dopasować do kolory kosmetyków, których będziemy używać do makijażu.

Jak się umalować, gdy nosisz soczewki?

Szkła kontaktowe o wiele lepiej jest założyć przed zrobieniem makijażu. Uchroni cię to przed zniszczeniem i zapobiegnie przedostaniu się drobinek kosmetyków do gałki ocznej lub pod powiekę. Do makijażu najlepiej używać kosmetyków hipoalergicznych. W ten sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoich oczu. Z tego samego powodu warto zrezygnować także z kosmetyków oleistych i gęstych, bo w połączeniu z płynem do soczewek może powodować zamglenie i kłopoty z widzeniem.

Największą ostrożność trzeba zachować podczas nakładania cieni do powiek, maskar, eyelinerów. Szczególnie trzeba uważać przy stosowaniu kosmetyków sypkich – pyłek mógłby podrażnić oczy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie bazy pod makijaż. Nie tylko zapobiegnie osypywaniu się produktów kolorowych, lecz także przedłuży trwałość makijażu oczu.

Czy przy soczewkach można nosić sztuczne rzęsy? Niestety nie. Jeżeli klej dostałby się do szkieł kontaktowych, to miałabyś poważne problemy zdrowotne. Możesz zdecydować się na przedłużanie rzęs u kosmetyczki, ale tylko takiej, która naprawdę zna się na swojej pracy.

A co z pozostałymi kosmetykami? Nie ma aż tak restrykcyjnych zasad jak przy makijażu oczu. Uważać jedynie trzeba przy aplikowaniu kosmetyków sypkich, które mogą pylić. Zaleca się także używanie podkładów o konsystencji kremowej, a nie płynnej.

Demakijaż oczu przy szkłach kontaktowych

Przed zmyciem makijażu oczu najpierw wyjmij soczewki i umyj je zgodnie z zaleceniami producenta. Potem zrób dokładny demakijaż oczu. Pamiętaj, że czysta i wypielęgnowana skóra umożliwi ci zrobienie lepszego makijażu kolejnego dnia. Pamiętaj też, żeby regularnie czyścić kosmetyki i akcesoria, których używasz do malowania oczu. np. szczoteczka do maskary, zalotka, pędzelki do cieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *