Czarne mydło. Wbrew pozorom nie brudzi skóry, za to korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Do jego wyprodukowania potrzeba zaledwie dwóch składników! Czarne mydło Savon Noir to marokański, naturalny kosmetyk, który deklasuje konkurencję pod względem skuteczności.
Oczarowani właściwościami naturalnego, zimnotłoczonego oleju arganowego, zaczęliśmy bliżej przyglądać się skarbom, które kryje Maroko. Dzięki tym poszukiwaniom odkryliśmy kolejny naturalny kosmetyk, któremu warto dać szansę – czarne mydło nazywane Savon Noir. Marokańczycy wyrabiają je ręcznie od wielu wieków, stosując tradycyjne metody. Z czego zrobione jest czarne mydło?
Savon Noir – mydło dwuskładnikowe
Choć trudno w to uwierzyć, czarne mydło wykonuje się z zaledwie dwóch składników. Oryginalne mydło Savon Noir to połączenie oleju oliwnego z czarnymi oliwkami, które nadają mu niecodzienną barwę. Z wyglądu przypomina ciemną pastę. Dopiero po zmieszaniu z wodą nabiera aksamitności i łatwo rozsmarowuje się na skórze, zapewniając jej miękkość i gładkość.
Jak w przypadku wielu naturalnych, marokańskich specyfików, tutaj również można trafić na podróbki. Warto prześledzić skład kosmetyku zanim podejmiemy decyzję o zakupie. Naturalne czarne mydło nie zawiera żadnych konserwantów, dodatkowych barwników, ani ulepszaczy. Nie powinno też zawierać niczego poza olejem oliwnym i czarnymi oliwkami. Warto o tym pamiętać.
Oryginalne czarne mydło
Wcale nie ma formy kostki jak tradycyjne mydła. Jest gęstą pastą sprzedawaną w wygodnych słoiczkach. To wynik sposobu wytwarzania mydła Savon Noir. Podczas gotowania oliwek i oleju oliwnego w olbrzymich kadziach odparowuje woda, a pozostaje bardzo gęsta maź o specyficznym zapachu. To właśnie czarne mydło. Co ciekawe, w rzeczywistości nie jest ono czarne: może mieć kolor od ciemnej zieleni, przez brąz aż po odcień przypalonego karmelu. Wszystko zależy od tego, jaki gatunek oliwek i jaka ilość została użyta do wyprodukowania konkretnej partii czarnego mydła.
Właściwości czarnego mydła
- Działa jak peeling enzymatyczny, doskonale usuwając martwy naskórek i przyspieszając naturalny proces złuszczania. W efekcie skóra jest wygładzona i szybciej się regeneruje.
- Skutecznie oczyszcza skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń, toksyn i nadmiaru sebum. Dodatkowo ochrania ją delikatną i niewyczuwalną na skórze warstwą lipidową.
- Zmiękcza i odżywia skórę, przekazując jej wszystkie tkwiące w oliwkach składniki odżywcze. Za sprawą witaminy E opóźnia procesy starzenia się skóry i działa przeciwzmarszczkowo.
- Wspomaga nawilżanie skóry, dlatego jest polecane do cery bardzo suchej, trądzikowej, naczyniowej. Polecane jest przed dermatologów, ponieważ nie wysusza skóry.
- Pomaga pozbyć się zaskórników, trądziku i wągrów, ponieważ bardzo dobrze oczyszcza, a także zmniejsza stany zapalne, które mogą pogłębiać tego rodzaju problemy.
Komu polecane jest czarne mydło?
Czarne mydło Savon Noir to doskonały wybór dla minimalistów, którzy lubią ograniczać ilość kosmetyków, których używają. Wystarczy jedno mydło na bazie dwóch składników, aby zadbać o skórę całego ciała, także cerę i skalp, a nawet włosy. Komu polecane jest czarne mydło Savon Noir? Nadaje się do każdego rodzaju skóry, a nawet delikatnej i bardzo wymagającej skóry dziecka.
Jak stosować czarne mydło?
- Do mycia twarzy i całego ciała (pienie się w połączeniu z wodą).
- Jak szampon: do mycia włosów i oczyszczania skalpu.
- Jako pianka do golenia, zmiękczająca zarost.
- Do miejscowego leczenia zmian trądzikowych.
- Oczyszczająco-detoksykująca maska do każdego rodzaju cery.
- Skuteczny preparat do demakijażu (bez okolic oczu).
- Zamiennik peelingu np. stóp, ciała, twarzy.
Czarne mydło Savon Noir – opinie
Odkąd marokańskie czarne mydło stało się popularne, pojawia się coraz więcej jego recenzji. I okazuje się, że nie wszystkie opinie są pozytywne. Zdania na temat tego, jak działa czarne mydło, są podzielone – dla jednych jest cudownym specyfikiem, a dla innych zupełnie nietrafionym zakupem. Prawdopodobnie podzielone opinie o Savon Noir są wynikiem nieświadomości. Kupujemy i stosujemy kosmetyki, zupełnie nie zważając na dopasowanie ich do potrzeb swojej skóry. Fakt, że czarne mydło jest naturalne, wcale nie oznacza, że pasuje każdemu. Niekoniecznie sprawdzi się na cerze bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zapychania. Nie mogą go też stosować osoby uczulone na oliwki.
Dodaj komentarz