Makijaż na karnawał. Co będzie modnego w tym sezonie?

Sezon karnawałowy można uznać za rozpoczęty. Warto więc zadbać o to, żeby podczas zabawy wyglądać ładnie i na topie. Przydadzą ci się na pewno kosmetyki w najmodniejszych kolorach. Sprawdź, na co w makijażu postawić w tym sezonie karnawałowym.

Co będzie modne w karnawale?

W tegorocznym karnawale modny będzie naturalny look. Jeśli chodzi o skórę, to należy podkreślić tylko to, co jest w niej najładniejsze, a niedoskonałości maskujemy. Niestety uzyskanie perfekcyjnego wyglądu może być dla niektórych męczące i czasochłonne. Co ciekawe w tym roku powróci konturowanie twarzy modne jakiś czas temu.

Makijaż oczu w karnawale

Oczy mają być pomalowane w charakterystyczny i nieco udziwniony sposób. Czarna kreska na powiece może wychodzić nawet na skronie, a cały makijaż nie musi być dokładny i precyzyjny. Linię w tym samym kolorze możesz narysować nawet linii wodnej oka i połączyć ją z delikatnie zblendowanymi cieniami. Oprócz czerni na powiekach na topie w karnawale będą także kreski w intensywnych kolorach. Idealnym tłem staną się dla nich beżowe cienie, a całości wizerunku dopełnią czerwone usta.

Brokat modny w tym sezonie

Karnawał nie może być udany bez błyszczącego makijażu. W tym sezonie postaw na błysk oka. Zaaplikuj kremowy cień do powiek, a następnie nałóż na niego brokat. Taki połyskujący akcent może pojawić się również na ustach. Na policzkach natomiast postaw na naturalność i stonowane odcienie różu lub bronzera.

Jak malować rzęsy?

Rzęsy nie powinny wyglądać jak wachlarz i nie powinny charakteryzować się teatralnym efektem. Ale powinny być mocno wytuszowane i tak jak oczy odznaczać się jakimś wyrazistym akcentem. Czy wiesz, że w tegorocznym karnawale modne są rzęsy wytuszowane kilka razy, posklejane i z widocznymi grudkami? Jeżeli nie podoba ci się taki wygląd, to możesz postawić na całkowitą naturalność. Pamiętaj tylko, żeby makijaż uzupełnić cieniami w ciemnym kolorze.

Jak pomalować brwi?

Nadal modne są brwi naturalne, gęste, grube i odrobinę zarośnięte. Nie musi być widoczne to, że nie były stylizowane. Tym bardziej, że twoja twarz upiększy makijaż oczu i wyraziste usta. Dobrze jest je wyczesać i utrwalić bezbarwnym produktem, który nie zaburzy całego wyglądu.

Karnawał a makijaż ust

W makijażu ust panują dwa trendy: wyrazistość i neutralność. Na zabawie karnawałowej dobrze będą się prezentować ust w kolorze soczystej czerwieni, w całkowicie ciemnych kolorach lub zupełnie naturalne. Ciekawy na pewno będzie makijaż, w którym usta są polakierowane i mają intensywny połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *