Trendy 2016 – włosy świecące w ciemności

Rokrocznie jesteśmy zaskakiwani nowymi trendami we fryzurach, które mocno zaskakują. W poprzednim roku zachwycaliśmy się tęczowymi fryzurami typu „galaxy hair” idealnymi na wakacyjną porę roku, a w tym roku styliści idą o krok dalej. Glow-in-the-Dark Hair to trend farbowania włosów w tęczowe kolory, które… świecą w klubowych ciemnościach!

Przyjrzeć się, jak ten trend wygląda w rzeczywistości, możemy na Instagramie po hasztagu #glowinthedarkhair. W ostatnich tygodniach portal został zalany zdjęciami fryzur, które świecą pod wpływem ultrafioletu. Znajdziemy tam nie tylko wykonane w warunkach amatorskich świecące włosy, ale również zachwycające dzieła profesjonalistów. Niektórzy farbują pojedyncze pasma dla urozmaicenia fryzury, inni niemal całe włosy, a co odważniejsi decydują się na koloryzację rzęs, aby również one świeciły w świetle dyskotekowych laserów.

Jak działa Glow in the Dark Hair?

Fluorescencyjny efekt widoczny w świetle UV to nic innego, jak farbowanie dedykowanymi dla takiego efektu farbami do włosów. Na sklepowych półkach od tygodni goszczą farby Manic Panic’s High Voltage Classic Cream, wśród których znajdziemy wybór takich kolorów, jak „Hot Hot Pink” czy „Electric Lizard”. W ofercie znajdują się nie tylko mocno neonowe kolory, ale również delikatniejsze odcienie, o ile można w przypadku świecących włosów mówić o subtelnym efekcie. Nie należy oczywiście zapominać o tym, że koloryzacja farbami świecącymi w świetle ultrafioletowym jest wyjątkowo ingerująca w strukturę włosa, a więc nie zaleca się przesadzać z taką zabawą włosami. Dla osób, które nie chcą mocno zniszczyć swoich włosów odpowiednikiem farb są fluorescencyjne lakiery do włosów świecących w ciemności, jednak efekt nie jest tak mocny i – przede wszystkim – nie trzyma się na włosach tak długo.

Włosy świecące w UV to oczywiście propozycja dla osób odważnych. Neonowa fluorescencja sama w sobie jest efektowna, ale zachwycają najbardziej zdjęcia fryzur zrobionych z Glow-in-the-Dark Hair np. koki, warkocze, splecione pasma itp. Nieważne, na jaką fryzurę się zdecydujemy, czy zostawimy rozpuszczone pasma – te włosy będą przyciągały uwagę zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *