Błędy w makijażu oczu. Czyli jak nie wolno ci się malować

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że malując oczy, popełniasz podstawowe błędy. Jakie? Koniecznie sprawdź, żeby unikać ich w przyszłości. Zobacz także, jak naprawiać to, co nie udało ci się w makijażu oczu.

1. Źle przygotowana powieka

Bez odpowiedniego przygotowania makijaż oczu nie może się udać, nie będzie trwały, a cienie będą zbierały się w załamaniach powiek. Tymczasem należy zatuszować wszystkie przebarwienia, żyłki, plamki i pieprzyki. W przeciwnym razie mogą całkowicie zmienić kolor cieni i sprawić, że będą wyglądały niekorzystnie. A wystarczy na powiekę nałożyć bazę, korektor lub podkład, a następnie przypudrować. Dzięki tym produktom makijaż oczu utrzyma się dłużej.

2. Makijaż dolnej powieki intensywniejszy niż ten na górnej

Tak z pewnością nie powinny malować się osoby z małymi oczami i opadającymi powiekami. Mocny makijaż podkreśla dolną powiekę i tym samym postarza. Cień nałożony w tym miejscu “ciągnie” powiekę do dołu, co sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną. Intensywnie pomalowana dolna powieka odbiera spojrzeniu lekkość, a oczy wyglądają na smutne. Aby zachować spójność makijażu, muszą być pomalowane obydwie powieki, podobnymi kolorami i w podobny sposób.

3. Czarna linia wodna

Aby używać czarnej kredki, trzeba wiedzieć, jak robić to poprawnie. Ten kosmetyk świetnie wygląda z cieniowaniem powieki lub smoky eyes. Jeżeli użyjemy samej czarnej kredki, to prawdopodobnie optycznie pomniejszymy oczy. Można tego uniknąć na dwa sposoby:

  • Zmieniając kolor kredki na beżowy, bo taki odcień nałożony na linię wodną powiększy optycznie oczy. Wtedy nie musimy przejmować się dodatkowym cieniowaniem powieki.
  • Rozcierając czarną kredkę na dolnej powiece. Stworzymy wtedy makijaż powiększający oczy. Ten efekt możemy podbić poprzez zaaplikowanie odpowiednich cieni do powiek.

4. Brak blendowania

To kolejny i bardzo podstawowy błąd popełniany przy makijażu oczu. Kilka różnych kolorów kosmetyku nałożonych na powieki i niezblendowanych pozostawia wiele do życzenia. Wyraźne granice pomiędzy cieniami wyglądają po prostu tandetnie, a cały makijaż na niedopracowany. A wystarczy w domu poćwiczyć pędzelkiem blendowanie cieni na powiekach i już nigdy więcej nie zaliczać takich makijażowych wpadek.

5. Niewytuszowane dolne rzęsy

Makijaż, w którym górna i dolna powieka są umalowane, linia wodna zaznaczona, górne rzęsy pomalowane, ale dolne już nie, wygląda co najmniej dziwnie. Jak temu zaradzić? To przecież banalne! Kup maskarę zaopatrzoną w specjalną szczoteczkę, którą pomalujesz dolne rzęsy. Są bardzo małe, więc aplikator również powinien być niewielkich rozmiarów.

6. Niewłaściwe rozświetlenie

Aby makijaż oczu ładnie wyglądał, rozświetlający kosmetyk musi być zaaplikowany w odpowiednich miejscach: w wewnętrznym kąciku oka i pod łukiem brwiowym. Niestety wiele kobiet nakłada rozświetlacz nie w tych miejscach, w których potrzeba, w nadmiernej ilości lub niewłaściwie go rozciera. Najczęściej taki produkt jest zaaplikowany aż po załamanie powieki lub dolinę łez przy nosie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *