Tajemnice BeautyBlendera. Jak go używać?

Jeszcze do niedawna dobry pędzel wystarczał, żeby zrobić makijaż. Dziś coraz częściej tradycyjny flat top zostaje zastąpiony gąbeczką. Najpopularniejsza to zdecydowanie BeautyBlender. Czy wiesz jak używać jej poprawnie?

Pomysłodawczyni wykorzystania prostej gąbeczki w kształcie jajka do robienia makijażu – hollywoodzka makijażystka Rea Ann – zapewne teraz wygrzewa się w ciepłym słońcu pod palmami. Różowa gąbeczka BeautyBlender zawładnęła światem wizażu i dziś niemal każda kobieta nie wyobraża sobie bez niej swojego makijażu.

Choć znajdzie się grono tradycjonalistek, które do aplikacji podkładu użyją tradycyjnego pędzla lub po prostu palców. Oczywiście są to równie dobre metody, dla których gąbeczka BeautyBlender jest świetną alternatywą. Wybór należy do nas, ponieważ to my decydujemy, jaki sposób aplikowania kosmetyków jest dla nas najwygodniejszy i daje najlepsze dla nas efekty.

BeautyBlender to gąbeczka do makijażu wykonana z miękkiego i bardzo elastycznego materiału. Jest hipoalergiczna, nie zawiera lateksu, jest bezzapachowa.

Występuje w wielu różnych wersjach:

 1. Klasyczny BeautyBlender – różowy, 5.5 × 3.5 cm, do nakładania podkładu.
 2. BeautyBluscher – szary, mniejszy, przeznaczony do różu w kremie.
 3. BeautyBlender Micro.Mini – miniaturka klasycznej wersji, do precyzyjnego makijażu.
 4. Biały BeautyBlender – do nakładania kremów, serum, produktów pielęgnacyjnych.
 5. Czarny BeautyBlender – do nakładania samoopalacza.
 6. Gąbeczka Blotterazzi – zamiennik bibułek matujących, do zbierania nadmiaru sebum.

Zalety BeautyBlendera to:

 • Bardzo ergonomiczny, owalny i lekko spiczasty kształt.
 • Unikalne tworzywo piankowe, które nie pochłania kosmetyków.
 • Bardzo łatwy sposób użycia.
 • Idealny do aplikacji podkładu, korektora, rozświetlacza, różu.
 • Sprawdza się na każdym typie cery.
 • Nadaje się nakładania każdego rodzaju kremowych produktów.
 • Cała jego powierzchnia jest powierzchnią stemplującą.
 • Daje efekt jednolitej, nieskazitelnie pokrytej kosmetykiem cery.

Ciekawe jest, że oryginalnie BeautyBlender stworzono specjalnie do wygodniejszego i szybszego nakładania podkładu. Początkowo używano go tylko do tego. Dziś wiemy, że spiczasta końcówka pozwala na precyzyjne nałożenie różnego rodzaju kremowych produktów – od korektora, przez róż, bronzer, rozświetlacz, aż po krem do twarzy. Dzięki temu, że BeautyBlender świetnie rozprowadza kosmetyki, nadaje się do wielorakiego zastosowania.

Oryginalny BeautyBlender działa na zasadzie
NAMOCZ – ODCIŚNIJ – STEMPLUJ

Co to oznacza? To krótki opis tego, jak działa BeautyBlender, a właściwie jak używać BeautyBlendera. Wystarczą trzy słowa, żeby to w dużym uproszczeniu opisać, ale dla osób bardziej dociekliwych zamieszczamy bardziej szczegółowy opis.

Jak używać BeautyBlendera?

 1. Namocz BeautyBlender w ciepłej wodzie.
 2. Odsącz BeautyBlender, wyciskając go i wycierając np. w papierowy ręcznik.
 3. Stempluj twarz, dzięki czemu dokładnie rozprowadzisz kosmetyk.

Warto pamiętać, że kosmetyków nie powinno się nakładać bezpośrednio na BeautyBlender. Sam producent zaleca, aby fluid nałożyć najpierw na twarz (wystarczy kilka kropek w strategicznych miejscach), a dopiero później zacząć go rozcierać i stemplować gąbeczką. Wówczas zużyjemy mniej kosmetyku, pokryjemy niż twarz równomiernie i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że produkt wejdzie w gąbkę, co mogłoby utrudniać jej mycie.

Jeśli jesteśmy już w wątku mycia BeautyBlendera, warto wiedzieć, jak to robić. Gąbeczka to akcesorium wielokrotnego użytku, ale trzeba pamiętać, żeby zachować ją w czystości.

Jak czyścić BeautyBlender?

Robi się to zdecydowanie inaczej niż w przypadku pędzli, przy których trzeba uważać, aby np. nie wyrwać włosia. Gąbeczka jest zdecydowanie łatwiejsza do mycia i pewnie również dzięki temu chętniej wybierana przez kobiety. Lubimy łatwe rozwiązania.

Przede wszystkim mycie BeautyBlendera powinno być tak częste, jak często robimy makijaż. Gąbeczkę należy myć po każdym nałożeniu makijażu. Wówczas jej przydatność do użycia wynosi około 3-4 miesiące, jak gwarantuje to producent. Zaleca on również, aby do mycia stosować specjalne mydło Solid lub płyn marki BeautyBlender. Jeśli osobne mydło jest dla nas zbędnym wydatkiem, to oczywiście możemy też myć BeautyBlender zwykłym mydłem antybakteryjnym.

Jak to zrobić? Gąbeczkę namaczamy w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i pierzemy ręcznie. Warto robić to w miarę delikatnie, aby nie zepsuć jajeczka. Następnie płuczemy w czystej wodzie, odciskamy i odkładamy w przewiewne miejsce, aby aplikator wysechł. BeautyBlendera nie wolno suszyć na lub obok grzejnika, a także w mocno nasłonecznionym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *