Bambus – zastosowanie w kosmetyce i na co dzień

W kosmetyce stosuje się bardzo często oryginalne i zaskakujące składniki. Jednym z nich jest bambus. Jeśli jesteś ciekawa jego działania, to przetestuj kosmetyki z jego zastosowaniem. Sprawdź także, jego właściwości zanim użyjesz produktu z bambusem w składzie. Miłej lektury!

Bambus – skład i zastosowanie

Bambus jest rośliną pochodzącą z Azji. Ma drewniejącą łodygę i jest prawdziwym przysmakiem wśród pand. Drzewo bambusowe ma różnorodne zastosowanie. Używa się go między innymi w przemyśle meblowym i w kosmetyce. Ze względu na zawartość składników bardzo cennych dla skóry i włosów jest wykorzystywany w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych. Bambus zawiera między innymi: flawonoidy, krzemionkę, białko, aminokwasy, sole mineralne, antyoksydanty, witaminy i błonnik.

Właściwości lecznicze bambusa

 1. Przyspiesza metabolizm
  Ze względu na zawartość błonnika bambus pozytywnie wpływa na pracę układu trawienia. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i wspomaga naturalne oczyszczanie organizmu. Efekt? Sylwetka jest zgrabna, a układ pokarmowy pracuje bez najmniejszych zastrzeżeń. Z tego samego powodu bambus stosuje się w preparatach wyszczuplających.
 2. Nawilżanie skóry
  Zawartość krzemionki w bambusie sprawia, że wykazuje on działanie nawilżające, zatrzymujące wilgoć i odżywiające skórę. Z tego względu tę roślinę stosuje się w kremach przeznaczonych do pielęgnacji cery suchej i mieszanej.
 3. Wzmacnia włosy
  Krzemionka obecna w bambusie ma także inne zastosowanie. Wzmacnia strukturę włosów, regeneruje pasemka i zapobiega łamaniu się włosów. Poza tym zapewnia im połysk i sprężystość. Jeżeli twoje włosy są osłabione i matowe, to poszukaj odżywek, masek i szamponów z zawartością bambusa.
 4. Zmniejsza rozszerzone naczynka
  Flawonoidy zawarte w bambusie wzmacniają ścianki naczynek krwionośnych oraz wpływają na prawidłowe kurczenie i rozkurczanie się naczyń krwionośnych. Ta właściwość bambusa przeciwdziała pękaniu i rozszerzaniu się naczynek.
 5. Bambus w masażu
  Wskazaniami do zastosowania bambusa w masażu ciała są: stres, zmęczenie, cellulit, ból głowy, bóle mięśni, zaburzenia krążenia i złe samopoczucie. Z tego powodu pałeczki bambusowe są wykorzystywane do masażu relaksacyjnego. Taki zabieg pomaga się odprężyć, redukuje cellulit, modeluje sylwetkę, poprawia krążenie krwi i limfy, zmniejsza dolegliwości bólowe i napięcie mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *