Curly Girl – jak dbać o włosy kręcone i falowane?

Włosy kręcone i falowane wymagają specjalnej pielęgnacji. Jedną z metod jest Curly Girl (CG). Jak wdrożyć ją do codziennej włosowej rutyny i jakie daje efekty? Sprawdź, co zrobić, żeby twoja fryzura była miękka, lśniąca i pięknie się prezentowała.

Co to jest metoda Curly Girl?

Curly Girl jest rygorystyczną metodą pielęgnacji włosów, która opiera się analizie składów kosmetyków. To właśnie z tego względu osobom początkującym sprawia tak dużo kłopotów. Jednak zastosowanie metody CG zapewnia bardzo dobre korzyści. Jak wygląda w praktyce?

Na czym polega metoda Curly Girl?

Metoda Curly Girl polega na myciu głowy i włosów za pomocą delikatnych szamponów i odżywek myjących. Te ostatnie stosuj na wilgotne pasemka i skórę głowy (jej tył, przód i boki). Następnie włosy zmocz jeszcze raz i masuj przez około 3 minuty. Potem bardzo dokładnie spłucz. Odżywkę możesz zastąpić olejami.

1. Pierwsze mycie oczyszczające według metody Curly Girl

Podczas pierwszego mycia oczyścisz włosy z silikonów, sebum, kurzu i innych substancji utrudniających skręt. Użyj silnie oczyszczającego szamponu – pamiętaj, żeby dokładnie go spłukać. Potem na włosy nakładasz odrobinę maski nawilżającej lub nawilżająco-emolientowej. Po chwili ją spłukujesz i nakładasz maskę nawilżającą z dodatkiem oleju lub maskę bez spłukiwania. Następnie nakładasz stylizator i ugniatasz włosy. Do odciśnięcia wody z pasemek zastosuj ręcznik z mikrofibry lub bawełnianą koszulkę.

2. Mycie zgodne z metodą Curly Girl

Do kolejnych myć użyj odżywki myjącej lub delikatnego szamponu. Sporą dawkę nałóż na mokre włosy i skórę głowy; delikatnie wmasuj. Pasemka możesz dodatkowo rozczesać grzebieniem. Następnie zaaplikuj maskę lub odżywkę z humektantami i załóż czepek na około 20 minut. Po upływie tego czasu kosmetyki spłucz. Potem nałóż niewielką ilość odżywki bez spłukiwania i dodaj do niej kilka kropel olejku. Całość wmasuj we włosy i nałóż stylizator, a nadmiar wody odciśnij za pomocą ręcznika z mikrofirby lub bawełnianej koszulki.

Jak i czym czesać kręcone i falowane włosy?

Odpowiednie czesanie pozwala wydobywać skręt włosów. Nie wydobędą go na pewno szczotki typu Tangle Teezer, Detangler, Tangler Angle, plastikowe pneumatyczne. W podkreśleniu skrętu nie będą także pomocne plastikowe grzebienie o bardzo małym rozstawie zębów. O wiele lepiej sprawdzi się drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Włosy czesz na mokro po zastosowaniu maski lub odżywki.

Co to jest plopping?

Plopping (tiszerowanie, ręcznikowanie, plunking) to sposób suszenia włosów polecany osobom z kręconymi i falowanymi włosami. Rozłóż T-shirt bawełniany tak, żeby rękawy znalazły się bliżej twojej głowy. Na włosy odciśnięte z nadmiaru wody nałóż stylizator, a na ich końce olejek. Następnie pochyl się nad koszulką tak, żeby włosy jej dotykały, a rękawy dało się swobodnie zawiązać wokół głowy. Taki turban możesz trzymać na włosach nawet do 3 godzin. Plopping z pewnością utrwali skręt włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *