Fixer do makijażu – kiedy jest ci potrzebny i jak wybrać najlepszy?

Spray do makijażu, mgiełki utrwalające, fixery – pod tymi określeniami kryje się tak naprawdę jeden produkt. To kosmetyk, który ma przedłużyć trwałość makijażu. Czy ma jeszcze inne zadanie? Przyda się na co dzień, czy tylko na tzw. wielkie wyjście, kiedy twój makijaż ma wytrzymać wiele godzin w idealnym stanie? Sprawdź, czy i  kiedy warto stosować fixer do makijażu.  Poznaj najlepsze mgiełki utrwalające. 

Co to jest fixer do makijażu? 

Fixer, to po prostu specjalny spray utrwalający makijaż. Jest to idealny sposób na przedłużenie trwałości makijażu, a ponadto  uchronienie go przed rozmazaniem, starcie, zniszczeniem etc.

Fixer jest idealny na wesele, bal, studniówkę, a także do sesji zdjęciowej (światło lamp podnosi o kilka stopni temperaturę). Właśnie dlatego z fixerów korzystają chętnie wizażystki i kosmetyczki. Fixer sprawia, że makijaż przetrwa  wiele godzin bez jakichkolwiek poprawek.

Jak działa fixer do makijażu? 

Fixer jest zawsze w formie lekkiej mgiełki.  Zawiera składniki, które po aplikacji osiadają na skórze i po prostu scalają formuły z wszystkich kosmetyków, dzięki czemu makijaż jest trwalszy. Fixer zabezpiecza je po prostu przed rozmazywaniem się. Efekt to zero osypywania cieni, zero smug od tuszu do rzęs i podkład w doskonałym stanie: nie osiada na szaliku, kołnierzu i innych ubraniach.

Kiedy warto sięgnąć po fixer do makijażu?

To warto wiedzieć!

Utrwalacze do makijażu działają lekko komedogennie (zapychają pory i blokują sebum). Chociaż są bezpieczne dla skóry, to jednak warto korzystać z nich okazyjnie, ponieważ mogą zawierają w składzie alkohol, który może wysuszać wrażliwą skórę. Fixery w działaniu są silniejsze niż kosmetyki wodoodporne! Ich stosowanie warto ograniczyć do wyjątkowych sytuacji, w których od makijażu wymaga się kilkunastu godzin trwałości.

 

Fixer do makijażu – jak go używać?

  • wesele, sylwester, studniówka lub inny bal
  • wielogodzinna podróż (jest idealny do samolotu)
  • zimą, gdy podkład zostaje na kurtce
  • sesja zdjęciowa lub zdjęcia na Instagrama

Czy wiesz, że aby spray utrwalający makijaż mógł działać prawidłowo, warto wiedzieć jak go aplikować? To kosmetyk o mocnym działaniu, więc nieodpowiednie użycie może dać wręcz odwrotny efekt do zamierzonego! Z tego względu:

  • stosuj fixer zawsze na  kompletny makijaż, czyli jako ostatni etap po podkładzie, pudrze, różach, cieniach i po prostu całej kolorówce, którą nałożyłaś na buzię.
  • twarz, na którą nakładasz fixer powinna być cała pokryta podkładem: kosmetyk musi połączyć się z makijażem i nie tworzyć na buzi plam lub co gorsza zacieków.
  • Fixer rozpyl z odległości 30-40 cm od twarzy. Pamiętaj, że kosmetyk nie powinien dostać się do oczu.

Jaki fixer do makijażu wybrać?

Zaufaj sprawdzonym markom i producentom, którzy wydają kosmetyki kolorowe o wysokiej jakości. Jeśli często używasz konkretnej marki kosmetyków możesz sprawdzić, czy ma ona w swojej ofercie fixer do makijażu – będzie stanowił integralną całość z Twoimi kosmetykami.

Jednymi z najlepszych fixerów na rynku są bez wątpienia:  Lancôme Fix it Forget it, MAC Prep + Prime, oraz  Kryolan Dermacolor Fixerspray Utrwalacz Makijażu.