Niebieski makijaż oczu. Jak się modnie umalować?

Tego lata modny będzie makijaż oczu w kolorze niebieskim. Kreski wzdłuż linii rzęs, same rzęsy, powieki – wszystko to w te wakacje musi być niebieskie. Jeśli chcesz być trendy, to sprawdź, jakich kosmetyków potrzebujesz, żeby umalować się w taki sposób. Naucz się także robić makijaż w takim kolorze.

Niebieski makijaż oczu jest spoko

Błękitny lub niebieski makijaż oczu jest odważnym, a zarazem modnym wyborem. Ponieważ ten kolor nie przepada za konkurencją, to kosmetyki, których użyjesz dodatkowo do pomalowania oczu lub ust, powinny być w stonowanych kolorach. Cera natomiast musi mieć wyrównany koloryt i powinna być delikatnie muśnięta rozświetlaczem.

Dla kogo niebieski makijaż oczu będzie najlepszy? Jeżeli masz jasną karnację, to wybieraj mało intensywne odcienie. Dobrze się sprawdzą pastele, zgaszone i rozbielone kolory. Do cery ciemnej lub oliwkowej będą pasować nasycone odcienie, np. chabrowy, turkusowy lub granatowy.

Jak zrobić niebieską kreskę na powiece?

Aby makijaż był intensywny i trwały, kreskę narysuj eyelinerem. Jeżeli dotąd nie robiłaś kresek na powiekach, to do pierwszej użyj kosmetyku w pisaku z wygodną końcówką. Znajdź dogodną pozycję, najlepiej przy oknie lub dobrze oświetlonym lustrze, przy stole, na którym oprzesz łokieć; dłoń, którą będziesz rysowała kreskę, oprzyj o policzek.

Jeżeli chcesz, żeby kreska utrzymała się przez cały dzień, to na powiekę nanieś bazę i ją przypudruj. Wzdłuż linii rzęs narysuj kreskę; nad zewnętrznym kącikiem unieś ją nieco w kierunku skroni. Następnie dorysuj taką samą kreskę, ale w taki sposób, żeby z drugą na końcu stworzyły trójkąt – jego pole wypełnisz niebieskim kolorem.

Jak zrobić niebieskie smoky eyes?

Smoky eyes pasuje do każdego typu urody i jest idealnym rozwiązaniem dla opadających powiek. Jak wykonać ten rodzaj makijażu niebieskimi cieniami do powiek? Zacznij od nałożenia bazy, a następnie zaaplikowania cienia w odcieniu zbliżonym do koloru skóry. Potem w wewnętrznym kąciku zaaplikuj jasny cień, który rozświetli tę część oka i optycznie je powiększy. Na przeciwległym końcu powieki ruchomej i części nieruchomej połóż najciemniejszy cień z palety. Na środek powieki zaś zaaplikuj cień, który połączy wszystkie pozostałe. Całość dokładnie zblednduj, wytuszuj rzęsy i gotowe!

Minimalistyczny niebieski makijaż

Do tej wersji makijażu wystarczy ci właściwie kredka w kolorze niebieskim. Możesz wybrać wersję w jasnym lub ciemnym odcieniu, z brokatem lub bardzo intensywną. Na powieki zaaplikuj bazę pod makijaż i ją przypudruj. Następnie niebieską kreską narysuj kreskę i pozwól jej, żeby nad zewnętrznym kącikiem oka nieco się unosiła. Jeżeli temu minimalistycznemu makijażowi chcesz dodać nieco głębi, to malowanie kreski zakończ nad źrenicą. Jej dalszy ciąg domaluj czarną lub ciemnoniebieską kredką. Obydwa kolory dokładnie zblenduj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *