Jaki masażer na cellulit wybrać? Zalety masażu antycellulitowego

Masażer to skuteczny i przyjemny sposób na cellulit. Ich wybór jest bardzo szeroki i zależy przede wszystkim od budżetu. Niezależnie od modelu, na który się zdecydujemy, musimy używać go dokładnie i regularnie. Zanim zastanowimy się, jaki masażer na cellulit wybrać, przypomnijmy, co to takiego cellulit i jakie są przyczyny cellulitu.

Cellulit ‒ co to takiego?

Cellulit, inaczej skórka pomarańczowa, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Często występuje w okresie dojrzewania i towarzyszy gwałtownemu wzrostowi. Znacznie częściej pojawia się u kobiet oraz nasila się podczas ciąży i menopauzy.

Przyczyny cellulitu

Cellulit to domena kobiet, ponieważ:

  • u kobiet włókna kolagenu i elastyny, które tworzą tkankę łączną, układają się równolegle, przez co komórki tłuszczowe łatwo mogą przesuwać się między nimi. Z kolei u mężczyzn są ułożone siateczkowo i tym samym utrudniają komórkom tłuszczowym przemieszczanie się;
  • u kobiet tkanka łączna jest bardziej delikatna i elastyczna, ponieważ musi rozciągać się podczas ciąży, a ta właściwość sprzyja rozwojowi cellulitu;
  • u kobiet komórki tłuszczowe są sferyczne, przez co przemieszczają się ku górze, czyli w kierunku skóry, z kolei u mężczyzn są płaskie, dlatego rozszerzają się horyzontalnie.

Na cellulit jest wiele sposobów. Wśród nich wymienia się masaż antycellulitowy, który można wykonać za pomocą masażera.

Jaki masażer na cellulit wybrać?

Drewniany masażer na cellulit

Drewniany masażer na cellulit jest jednym z najprostszych i najtańszych. Stosuje się go przy problemach z przepływem limfy i nadmiarze tkanki tłuszczowej, na przykład na udach lub pośladkach. Do tych partii ciała sprawdzi się masażer z wypustkami.

Drewniany masażer na cellulit powinien być solidnie wykonany, ponieważ masaż z jego udziałem wymaga użycia siły. Można go wykonywać wszędzie, choćby pod prysznicem. Warto sięgnąć przy tym po oliwkę do ciała lub na zakończenie zaaplikować krem ujędrniający.

Ultradźwiękowy masażer na cellulit

Ultradźwiękowy masażer emituje ultradźwięki, co powoduje wibracje pod skórą i w efekcie rozbija grudki tkanki tłuszczowej. Podczas takiego masażu można dowolnie regulować temperaturę, która ma istotny wpływ na pozbycie się cellulitu.

Ultradźwiękowy masażer na cellulit jest nieznacznie większy od drewnianego, dlatego zajmuje niewiele miejsca, na przykład w walizce. Ponadto posiada akumulator lub ładowarkę.

Próżniowy masażer na cellulit

Próżniowy masażer na cellulit pobudza pracę układu immunologicznego, dzięki czemu oddziałuje na głębsze tkanki skóry. Taki masaż polega na zasysaniu wyznaczonej partii ciała. W przeciwieństwie do manualnych urządzeń tego typu, próżniowy masażer na cellulit nie jest polecany do regularnego stosowania.

Próżniowy masażer na cellulit daje lepsze i szybsze efekty niż inne masażery, mimo to nie cieszy się dużą popularnością. Jego stosowanie może powodować ból, a nawet pękanie naczynek krwionośnych.

Elektryczny masażer na cellulit

Elektryczny masażer na cellulit to dobre rozwiązanie dla pań, które nie lubią używać siły podczas masażu antycellulitowego. To urządzenie wystarczy włączyć i trzymać przy skórze. Warto do niego dokupić zestaw kosmetyków: peeling i krem ujędrniający (oba należy zastosować tuż przed masażem w tej kolejności).

Bańki chińskie na cellulit

Bańki chińskie to znany i lubiany masażer na cellulit, który można dostać w większości aptek. Warto zaopatrzyć się w cały zestaw, to znaczy cztery bańki różnej wielkości przeznaczone do masowania różnych partii ciała. Bańki chińskie ujędrniają skórę, zmniejszają widoczność cellulitu i rozbijają tkankę tłuszczową nagromadzoną bezpośrednio pod skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *