Najczęstsze błędy w używaniu mascary. Ty też je popełniasz?

Mascara to przyjaciółka niemal każdej kobiety, bo nawet najlepszy makijaż oczu nie uwydatni ich odpowiednio bez oprawy pięknych rzęs. Tuszu do rzęs używamy niemal codziennie i wydaje nam się, że nas nie dotyczą błędy w tuszowaniu. Nic bardziej mylnego. Większość z nas nieświadomie popełnia przynajmniej kilka z najczęstszych błędów używania mascary. Czy Ty też je popełniasz?

Pompowanie szczoteczką od tuszu

Zdarza się, że potrzebujemy nabrać na szczotkę nieco więcej tuszu, a zostało nam go niewiele i chcemy zebrać mascarę z wewnętrznych ścianek rytmicznymi ruchami z góry na dół. To błąd, który może kosztować nas utratę mascary. Pompując rączką od tuszu wtłaczamy do środka niepotrzebne powietrze, które przyspiesza wysychanie tuszu. Ograniczajmy ruchy rączką od tuszu do minimum.

Zbyt długie używanie mascary

Mascary, podobnie jak inne kosmetyki, mają swoją datę ważności. Formuła tuszów do rzęs, specyfika opakowania i użycia sprawia, że średnia żywotność mascary wynosi trzy miesiące – po tym czasie powinna być wymieniona. Ile razy używamy tuszu przez wiele miesięcy, aż do całkowitego wykorzystania produktu, bo szkoda nam wydanych pieniędzy?

Nie oczyszczanie szczoteczki

Może wydawać się to dziwne, ale bez wątpienia ma to wpływ na jakość tuszowania. Szczoteczkę od tuszu powinno się myć (podobnie, jak myjemy pędzle do makijażu). Nie trzeba tego robić po każdym użyciu, ale wskazane jest oczyszczanie i osuszanie szczotki co jakiś czas. Unikniemy wtedy zaschniętych grudek sklejających rzęsy.

Nie podkręcanie rzęs zalotką

Ten punkt nie dotyczy kobiet, które mają naturalnie podkręcone rzęsy, ale jest ich naprawdę niewiele. Większość z nas ma proste rzęsy, w których przypadku rady nie da nawet najlepszej jakości mascara. Przed każdym tuszowaniem powinnyśmy podkręcić rzęsy przy użyciu zalotki, wówczas tuszowanie przyniesie pożądany efekt.

Zła technika tuszowania

Mogłoby się wydawać, że naprawdę nie ma nic trudnego w tuszowaniu rzęs, ale to błędne przekonanie. Tuszując rzęsy należy wykonywać lekko zygzakowate ruchy – od nasady rzęs do ich końcówek, ale jednocześnie poruszając szczotką na boki. Tylko w ten sposób mascara będzie dobrze rozprowadzona.

Nakładanie zbyt wielu warstw

Ten podpunkt wiąże się nieco z wcześniejszym błędem w tuszowaniu rzęs. Niejednokrotnie nakładamy na rzęsy zbyt wiele warstw myśląc, że z każdą kolejną warstwą wzmocnimy efekt. To błąd, który prowadzi do sklejania rzęs i tworzenia efektu „pajęczych nóżek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *