4 skuteczne metody usuwania włosków na twarzy

Latem meszek na buzi często jaśnieje, więc go nie widzisz, ale zimą i wiosną doprowadza cię do szału? Nie musisz usuwać go laserowo – małych pojedynczych wosków pozbędziesz się sama. Oto delikatne i skuteczne sposoby, dzięki którym skóra będzie gładka, a Ty zapomnisz o uporczywym mieszku na wiele tygodni.

1. Włoski na twarzy – depilacja plastrem z woskiem

Trochę bolesna metoda, ale bardzo skuteczna i daje spokój na wiele tygodni. Ponadto włoski stale depilowane tą metodą odrastają coraz słabsze, a w końcu meszek stanie się bardzo mało widoczny.
Pamiętaj, żeby używać wyłącznie plastrów do twarzy. Jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej poradzić się kosmetyczki, czy możesz ich stosować. Wiele plastrów do depilacji twarzy jest wzbogacona substancjami kojącymi i nawilżającymi, które zapobiegają podrażnieniom i jednocześnie pielęgnują poddaną depilacji skórę.
W składzie plastrów szukaj np. miodu i masła shea.
Rozgrzej plasterek w dłoniach i dobrze dociśnij go do skóry. Następnie oderwij szybkim, zdecydowanym ruchem, w kierunku pod włos. Skórę posmaruj oliwką (powinna być dołączona do plastrów).

2. Włoski na twarzy – wyrywanie pęsetką

Dobra pęseta, która pochwyci każdy, nawet najmniejszy włosek to podstawa. Użyj takiej, która ma ukośnie ścięte i dobrze przylegające końcówki. Najlepiej, jeśli jest ona wykonana ze stali nierdzewnej. Pęseta powinna dobrze wyrywać włoski, nie obrywać ich. Jeśli często będziesz usuwała włoski tą metodą – róznież powinny rosnąć coraz słabsze.
Jeśli chcesz, by włoski łatwiej się usuwaly – przed zabiegiem przyłóż na kilka chwil do twarzy ciepłą chusteczkę – wtedy pory skóry otworzą się, a skóra staje się miękka i łatwo je wyrwiesz.
Inną dobrym pomysłem przy tej metodzie, jest usuwanie włosów po ciepłej kąpieli, kiedy para w łazience i ciepła woda rozgrzewa ciało i zmiękcza naskórek. To doskonały moment na depilację. Będzie szybsza i mniej bolesna.

3. Włoski na twarzy – łagodny krem do depilacji

To jeden z najpopularniejszych sposobów na usuwanie owosienia – nie tylko z twarzy, ale z całego ciała – krem jest po prostu bezbolesną, dlatego często stosowaną metodą. Ponadto można go stosować również wtedy, gdy ma się wrażliwą skórę czy delikatne, kruche naczynka krwionośne, z tendencją do pękania. Wiele kremów do depilacji zawiera składniki pielęgnujące skórę, a także opóźniające odrastanie włosów.
Posmaruj włoski kremem (nałóż go za pomocą dołączonej szpatułki), odczekaj około 3 minuty i zbierz krem (najlepiej tą samą szpatułką, lub wilgotną chusteczką). Umyj skórę wodą i osusz. Gotowe!

4. Włoski na twarzy – rozjaśnianie

Jeśli twoje włoski na twarzy są ciemne, ale delikatne – możesz wybrać rozjaśniacz. Zmieszaj szpatułkę aktywatora z 2 miarkami rozjaśniacza w kremie (rozjaśniacz ma prawie zawsze dwa produkty, które należy ze sobą połączyć). Nanieś preparat na włoski, odczekaj kilka minut (czas jest podany na opakowaniu; zazwyczaj czeka się od 8 do 10 minut). Następnie zetrzyj kosmetyk wacikiem. Teraz umyj skórę chłodną wodą i gotowe.

Usuwanie włosków w domu – jak często je depilować?

Jeśli wybierzesz którąś z powyższych domowych metod, wiedz, że żadna nie gwarantuje trwałego usunięcia włosków z twarzy. Wybrany zabieg należy powtarzać co kilka tygodni, ale wiele z nich powoduje, że włoski będą odrastały coraz słabsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *