5 sposobów stosowania olejów w pielęgnacji twarzy

Lubisz olejki  w pielęgnacji? Dobra wiadomość: jest wiele sposobów stosowania olejów w pielęgnacji twarzy. Poznaj najpopularniejsze i najczęściej polecane dzięki którym zrobisz demakijaż, peeling oraz maseczkę, a nawet serum olejowe do twarzy! Sprawdź, jaka metoda będzie idealna dla Ciebie! 

5 sposobów stosowania olejów w pielęgnacji twarzy

1. OCZYSZCZANIE TWARZY OLEJAMI OCM

Oczyszczanie twarzy olejami (tzw. metoda OCM, od angielskiej nazwy Oil Cleansing Method) to jedna z najłagodniejszych i jednocześnie bardzo skutecznych oraz silnie odżywczych metod stosowania olejków w kosmetyce. Jej celem jest maksimum czystości dla skóry. Oleje działają bardzo skutecznie w usuwaniu wszelkich kosmetyków i zanieczyszczeń: rozpuszczają je i oczyszczają pory. Ważne jest to, że dodatkowo nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry, nie przesuszają jej i nie podrażniają. Po oczyszczaniu twarzy olejami skóra staje się bardzo odżywiona, jej kondycja się poprawia, jest ukojona i odprężona. OCM nie wymaga już nawet nawilżania i innych zabiegów pielęgnacyjnych.

2. DEMAKIJAŻ OLEJKIEM 

Jest bardzo podobny do metody OCM, tyle że do demakijażu możemy zakupić specjalne emulsje, które mają często formę lekkiego, tłuszczowego masełka. Nakłada się je na buzię pokrytą makijażem – olejki rozsmarowują się jak krem. Następnie wystarczy wykonać delikatny masaż twarzy, aby olejowa emulsja zebrała wszystkie zanieczyszczenia i kosmetyki. Następnie spłukujemy buzię i w razie potrzeby – powtarzamy czynność. Ważne jest to, że taki demakijaż nie zwalnia nas z mycia twarzy żelem czy pianką, dlatego po demakijażu sięgnij po kosmetyk myjący, a następnie po tonik do twarzy.

3. OLEJEK W FORMIE PEELINGU ZŁUSZCZAJĄCEGO

Czy wiesz, że z roślinnych olejków można w łatwy i szybki sposób zrobić domowy peeling do twarzy? Wystarczy, że dodasz do nich jakąś substancję ścierającą: mogą to być otręby, cukier, kawa. Zmieszaj je w takich proporcjach, by peeling dał się nałożyć i nie ściekał z buzi. Wykonaj delikatny masaż twarzy, po czym spłucz peeling i zastosuj tonik.

4. OLEJEK JAKO MASKA DO TWARZY

Skoro jest peeling, to pora też na maskę z olejami. Najprostszym sposobem jest zmieszanie wybranego olejku z kosmetyczną glinką i odrobiną wody lub hydrolatu. Taka maska jest bardziej odżywcza, niż stosowanie samej glinki. Dobrym pomysłem jest też łączenie olejków z domowymi produktami DIY, czyli np. jogurtem lub żelem lnianym.

5. OLEJEK JAKO SERUM

To klasyka pielęgnacji. Olejek można stosować samodzielnie, w formie serum do twarzy. Wiele roślinnych olejów nadaje się do tego – można je dobierać do rodzaju cery, lub sięgnąć po te bardziej uniwersalne, np. olej arganowy lub jojoba. Pamiętaj jedynie, by stosować olej na wilgotną skórę – wówczas ładnie się wchłonie i nie zostawi tłustej warstewki na buzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *