Przedłużanie paznokci. Jakie są metody?

Już od dawna przedłużanie paznokcie nie kojarzy się z kiczem i tandetą. Dobrze przedłużona płytka jest nie do odróżnienia od naturalnej, a wszystko dzięki mnogości różnych technik.

Która metoda przedłużania paznokci jest najlepsza?

Przede wszystkim metodę trzeba dobrać do własnych potrzeb. Niektóre wymagają używania światła UV, inne nie. Bazują też na różnych substancjach, więc trzeba zastanowić się nad tym, czy któraś z nich nas np. nie uczula. Warto też zwrócić uwagę na budżet, jakim dysponujemy.

Niezależnie od tego, jakie mamy wymagania, każda kobieta znajdzie wśród nowoczesnych metod przedłużania paznokci coś dla siebie.

METODY PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI

Przedłużanie paznokci żelem

To bez dwóch zdań najpopularniejsza metoda przedłużania paznokci, którą znajdziemy w ofercie większości salonów urody. To plus, bo dzięki temu jest to łatwo dostępny i niedrogi zabieg.

Kolejną zaletą jest fakt, że przedłużanie paznokci żelem to tylko kilka kroków. Potrzebne są odpowiednie szablony do przedłużania, które mocuje się wokół paznokcia. Muszą stworzyć stabilną podstawę dla żelu, który po nałożeniu na naturalną płytkę wyciąga się pędzelkiem na szablon. Trzeba tylko pamiętać, aby warstwa była ultracienka, bo żel nakłada się 3-4 razy. Po nałożeniu każdej warstwy trzeba ją utwardzić w lampie UV. Na sam koniec zdejmuje się szablon i opiłowuje paznokcie do wybranego kształtu. Gotowe.

Jakie wady ma przedłużanie paznokci żelem? Niestety to materiał podatny na uszkodzenia, więc łatwo je szybko zniszczyć i połamać. Żel jest też problematyczny w nakładaniu i utwardzania, więc przedłużanie paznokci tą metodą jest czasochłonne i nie zawsze kończy się sukcesem.

Przedłużanie paznokci akrylem

Kolejna popularna metoda przedłużania paznokci wymaga zastosowania akrylu, substancji o bardzo specyficznym i intensywnym zapachu. Samo to może być już wystarczającym minusem, zniechęcającym do zabiegu.

Jak wykonuje się przedłużanie paznokci akrylem? Można to zrobić na tipsie, który trzeba odpowiednio przykleić i ukształtować, lub na specjalnej formie. Przygotowane paznokcie przedłuża się w taki sam sposób jak w przypadku paznokci żelowych. Z tą różnicą, że akryl nie jest żelowy i trzeba go wcześniej przygotować, łącząc ze sobą liquid oraz proszek akrylowy.

Po połączeniu tych dwóch składników otrzymujemy plastyczną kulkę, która trzeba rozprowadzić na powierzchni paznokcia. Warstwa powinna być jedna – jeśli będzie zbyt gruba można ją spiłować. Przedłużanie paznokci akrylem nie wymaga użycia lampy UV – to materiał, który zastyga samoistnie. Po wyschnięciu wystarczy go odpowiednio upiłować i ukształtować.

Jak widać, to bardzo czasochłonna metoda przedłużania paznokci, więc nie wykonamy takiego zabiegu samodzielnie.

Przedłużanie paznokci hybrydowych bazą proteinową

Paznokcie hybrydowe łączą w sobie twardość i trwałość paznokci akrylowych, z utrwalaniem typowym dla żelu, ale też łatwością malowania jak przy zwykłym lakierze. Niewiele osób wie, że za pomocą bazy do hybryd również można przedłużyć paznokcie.

Potrzebny jest specjalny szablon do przedłużania oraz najtwardsza baza hybrydowa, tzw. hard base. Odpowiednio przygotowane paznokcie (oczyszczone, wypolerowane, odtłuszczone) maluje się bazą, wychodząc na szablon. Po utwardzeniu można raz jeszcze powtórzyć ten etap, żeby warstwa bazy była mocniejsza. Potem szablon zdejmujemy, paznokcie piłujemy na wybrany kształt i nakładamy dalsze utwardzane warstwy koloru oraz top.

Niestety przedłużanie paznokci hybrydą ma jedną wadę – baza nie została stworzona typowo do przedłużania, ale do utwardzania już istniejących paznokci. W związku z tym tak przedłużone paznokcie są nietrwałe.

Przedłużanie paznokci metodą Fiberglass

Fiberglass to nic innego jak przedłużanie paznokci jedwabiem lub włóknem szklanym. To stosunkowo nowa metoda, która nie jest jeszcze tak popularna, jak przedłużanie żelem, akrylem lub hybrydą.

Na czym polega przedłużanie paznokcie metodą Fiberglass? To bardzo prosta technika, choć zdecydowanie różni się od tych, które zazwyczaj stosuje się do przedłużania. Krok pierwszy to nałożenie na paznokieć (pół cm od skórki) wyciętego z jedwabiu lub włókna szklanego kawałka materiału o szerokości paznokcia. Należy go pokryć resiną (rzadką, żelową substancją nabłyszczającą), a następnie spryskać aktywatorem, który ją osusza. Po zmatowieniu płytki trzeba jeszcze nałożyć ok. 7 warstw resiny, aby nadać przedłużeniu odpowiednią grubość oraz krzywiznę.

To metoda przedłużania poleca zwłaszcza osobom o kruchych, łamliwych i cienkich paznokciach. Warstwa włókien z jedwabiu lub włókna szklanego skutecznie chroni płytkę przed uszkodzeniami i wzmacnia ją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *