Coraz bardziej popularną metodą makijażu brwi jest makijaż permanentny. Wiele kobiet decyduje się zaoszczędzić sobie nieco czasu na codziennym makijażu poprzez zastosowanie makijażu na stałe. Mimo, że coraz chętniej poprawiamy sobie kształt brwi makijażem permanentnym, wciąż funkcjonuje wiele mitów na temat tej metody. W co wierzyć? Jak permanentny makijaż brwi wygląda naprawdę? Doświadczeni specjaliście, wizażyści i kosmetyczki obalają mity i potwierdzają fakty na temat brwi permanentnych.
Makijaż permanentny jest czasochłonny – MIT
Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, makijaż permanentny nie zajmuje tak dużo czasu. Standardowy zabieg trwa od pół godziny do godziny czasu. W zależności od ubytków w brwiach i metody, na którą się zdecydujemy, makijaż permanentny może trwać nieco dłużej, ale doświadczona linergistka wykona go sprawnie.
Permanentny makijaż nie jest dla każdego – FAKT
Nie da się zaprzeczyć, że każdy zabieg permanentny, gdzie mamy do czynienia z bezpośrednią ingerencją w strukturę skóry, powinien być wcześniej skonsultowany. Istnieją bowiem przeciwwskazania do stosowania zabiegu makijażu permanentnego brwi (oraz innych części ciała), a są to: ciąża, przyjmowanie preparatów na bazie sterydów, cukrzyca, łuszczyca i różnego rodzaju infekcje.
Brwi permanentne wyglądają sztucznie – MIT
Często spotykamy się z mocno przerysowanym makijażem brwi, ale zazwyczaj jest to dzieło niedoświadczonych makijażystek, kosmetyczek lub kobiet, które decydują się upiększyć na własną rękę. Doświadczona linergistka potrafi wykonać permanentny makijaż na brwiach w taki sposób, że jest on naturalny, delikatny i subtelny, a mimo tego daje pożądany efekt nadania odpowiedniego kształtu brwiom.
Makijaż permanentny jest bolesny – MIT
Pewnym zaskoczeniem może być, że mimo iż makijaż permanentny wykonuje się bezpośrednio ingerując w strukturę skóry to nie jest on bolesny. Wszystko dzięki znieczuleniom, które stosuje się w trakcie wykonywania zabiegu makijażu permanentnego. Aby wykonać permanentne brwi wystarczające jest użycie żeli lub maści znieczulających (w przypadku np. makijażu delikatnych ust zaleca się już znieczulenie stomatologiczne).
Po zabiegu skóra jest mocno podrażniona – FAKT
W pierwszych godzinach po zabiegu skóra może być, bo nie jest to zasadą, widocznie zaczerwieniona wokół brwi, a miejscami może występować opuchlizna. Brwi permanentne to efekt zabiegu mocno ingerującego, a więc trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami np. w korzystaniu z sauny lub solarium przez pierwsze tygodnie po zabiegu makijażu permanentnego.
Dodaj komentarz