Jak o skórę dbać zimą? Najlepsze i skuteczne kosmetyki

Skóra zimą wymaga specjalnej pielęgnacji. Niskie temperatury, suche powietrze w domu, klimatyzacja pogarszają kondycję cery. Jeżeli chcesz uniknąć przykrych skutków działania tych czynników, to sprawdź, jakich kosmetyków używać.

Jak dobrać krem do twarzy?

Najważniejsze jest to, żeby krem dopasować do rodzaju swojej skóry i jej potrzeb. Przede wszystkim liczy się nawilżanie i zatrzymywanie wody w środku skóry. W zimowej pielęgnacji skóry istotna jest też ochrona przed wolnymi rodnikami i… promieniowaniem słonecznym. Ten sposób dbania o urodę jest polecany w szczególności osobom młodym.

Kobiety ze skórą dojrzałą powinny stosować produkty pobudzające syntezę kolagenu i elastyny, poprawiające jędrność i gęstość skóry, nawilżające i regenerujące. W kosmetykach powinny znaleźć się kwasy AHA, retinol i różnorodne substancje pochodzenia naturalnego. Pamiętaj, że nie muszą to być drogie kosmetyki, bo tańsze, ale ze skutecznym składem działają równie dobrze.

Co powinny zawierać kosmetyki do twarzy?

W kosmetykach do zimowej pielęgnacji twarzy szukaj składników takich jak:

  • substancje regenerujące i stymulujące skórę do odbudowy;
  • składniki przeciwrodnikowe;
  • witaminy E i C;
  • flawonowidy – naturalne składniki zwalczające wolne rodniki;
  • witamina A – regeneruje naskórek;
  • ekstrakty z warzyw i owoców, które zawierają naturalne antyoksydanty.

Jak zimą dbać o skórę ciała?

Zimą niezwykle ważna jest też pielęgnacja całego ciała. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj ciepłe i aromatyczne kąpiele. Takie zabiegi nawilżą i zmiękczą skórę oraz polepszą krążenie krwi w organizmie. Jeżeli do wanny z wodą dodasz kawałki owoców, zioła, przyprawy lub olejki aromaterapeutyczne, to genialnie się zrelaksujesz i się odprężysz. A jeśli dodatkowo zrobisz masaż, to składniki aktywne z łatwością przenikną do twojej skóry i pozytywnie wpłyną na cały twój organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *