Super trik wizażystów – jak powiększyć oczy?

Każda z nas chce mieć piękne, duże oczy i spojrzenie, które robi wrażenie. Nie każda takie oczy ma. Można jednak nieco skorygować ich wielkość makijażem. Poznaj sprytne sztuczki wizażystów. Dobrze wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda. 

Makijaż powiększający oczy – same zalety!

Poniższe triki nie tylko sprawią, że Twoje oczy będą wyglądały na większe, ale też spojrzenie nabierze świeżości a cała buzia promiennego wyglądu. Zniknie zmęczenie z Twojej twarzy i nawet jeśli masz nieprzespaną noc, to makijaż skutecznie to zatuszuje.

JAK POWIĘKSZYĆ OCZY – 8 SUPER TRIKÓW

1. ZACZNIJ OD BRWI

Brwi nadają wyrazu całej twarzy, a ich kształt ma wpływ na to jak wyglądają twoje oczy! Brwi powinny być starannie wydepilowane i mieć idealną, dopasowaną do kształtu twarzy długość. Zła geometria brwi może dodatkowo pomniejszyć oko, dlatego starannie wyznacz linię i kształt twojej brwi. Wymierz go np. patyczkiem lub ołówkiem albo trzonkiem cienkiego pędzelka do makijażu. Jeślim masz kłopot z dopasowaniem kształtu brwi – wybierz się do kosmetyczki. Ona zrobi to prawidłowo, dzięki czemu już zawsze będzie miała kształt, który jest idealny do twarzy i oka.

2. ROZJAŚNIJ KĄCIKI

Najprostszy, najszybszy i najbardziej efektowny trick na powiększenie oka, a  dodaje świeżości całemu spojrzeniu: po prostu pomaluj rozświetlaczem, lub jasnym cieniem wewnętrzne kąciki oka. Efekt pozytywnie cię zaskoczy!

3. JASNY CIEŃ TO TWÓJ PRZYJACIEL

Rozjaśnij nim całą powiekę! Wybierz jasny odcień, np. kość słoniową lub klasyczny beż i nanieś go na ruchomą powiekę, starannie pokrywając skórę od wewnętrznego, do zewnętrznego kącika.

4. RETUSZ POD BRWIĄ

Jasny cień powiększa oko, dlatego nałóż go również tuż pod brwią, czyli od jej załamania w kierunku skroni – możesz go śmiało poprowadzić aż po jej koniec. Zamiast cienia w kamieniu, który może źle się osadzać w tej części oka – sięgnij po cień do powiek w kremie. Da się łatwo nanieść, świetnie zaabsorbuje się na skórze i w dodatku będzie trwalszy niż sypki cień.

5. SZTUCZKI W ZAŁAMANIU POWIEKI 

W załamaniu powieki, czyli w miejscu, gdzie twoja ruchoma powieka się kończy, namaluj delikatną kreskę bronzerem lub pudrowym cieniem w kolorze beżu czy też brązu. Sięgnij po miękki pędzelek i z jego pomocą delikatnie rozetrzyj ją na powiece. Ten trik sprawi, że ruchoma powieka będzie wyglądała na większą.

6. LINIA WODNA OKA 

Na wewnętrznej, dolnej linii rzęs, czyli na tzw. linii wodnej namaluj kreskę w kolorze białym lub cielistym. Taka linia optycznie powiększy oko. Dobrze, jeśli twoja jasna kredka ma wodoodporną formułę – wówczas utrzyma się wiele godzin i nie spłynie razem z łzami.

7. PRZY DOLNEJ LINII RZĘS 

Mniej więcej na 3/4 długości dolnej powieki warto namalować kreskę, która kończy się na zewnętrznym kąciku oka. Nałóż w tym miejscu odrobinę brązowego lub szarego cienia i lekko go rozetrzyj.

8. STARANNIE POMALUJ RZĘSY

Czy wiesz, że makijaż rzęs też może optycznie powiększyć oko? Jeśli podczas makijażu starasz się je odginać maksymalnie ku górze, tak, by po zaschnięciu maskary włoski nie opadły – oczy będą sprawiały wrażenie otwartych i większych. Szczoteczkę prowadź ruchem zygzakowatym, od nasady aż po końce rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *