Jak zrobić czarne mydło?

Czym jest czarne mydło? Czarne mydło (savon noir) to jeden z tych produktów, który możesz zrobić sama w domu. W jaki sposób? Po prostu ugotuj je! Czarne mydło pochodzi z Afryki Północnej i przygotowywane jest z oliwek oraz oliwy z oliwek; dodatkiem jest wodorotlenek potasu. Kosmetyk wystarczy ugotować; niedługo potem jest gotowy do użycia. Czarne mydło ma żelowo – mazistą konsystencję.

Czarne mydło – lista składników i sposób przygotowania

Do przygotowania czarnego mydła potrzebne ci będą następujące składniki: 230 gramów wody (najlepiej destylowanej), 105 gramów wodorotlenku potasu, 140 gramów oliwek bez pestek, 600 gramów oliwy z oliwek, twoje ulubione olejki eteryczne. Będziesz potrzebowała również kilku sprzętów: wagi kuchennej, blendera, wolnowaru lub garnka z grubym dnem oraz silikonowej łyżki. Konieczne jest stosowanie rękawiczek i okularów ochronnych, ponieważ wodorotlenek potasu jest silnie żrący. Jak przygotować savon noir? Wodorotlenek potasu i wodę połącz ze sobą, oliwki zblenduj z oliwą z oliwek, a następnie gotuj w wolnowarze (lub w garnku w kąpieli wodnej) do uzyskania pożądanej konsystencji mydła. Zaraz po ostygnięciu możesz używać kosmetyku do codziennej pielęgnacji. Uważaj: podczas gotowania z wodorotlenku potasu i wody wydzielają się opary i nieprzyjemny zapach.

Właściwości savon noir

Kosmetyki naturalne, do których zalicza się czarne mydło, są bardzo dobre dla zdrowia i urody. Przede wszystkim bardzo dobrze nawilżają i zmiękczają naskórek. Dodatkowo produkt oczyszcza, złuszcza naskórek i wyrównuje koloryt cery. Jak powinno stosować się czarne mydło? Kosmetyk nakłada się na skórę, a pod wpływem kontaktu z wodą zmienia się w pianę. Zastosowanie myjki lub rękawicy pozwala uzyskać lepiej wygładzone ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *