Nailfie – jak zrobić perfekcyjne zdjęcie paznokci?

Nailfie to najnowszy trend w fotografii z kategorii selfie, czyli zdjęć robionych samemu sobie. Tym razem nie fotografujemy swojej twarzy, a… perfekcyjnie wykonany manicure. Okazuje się, że sztuka robienia nailfie nie jest wcale łatwa. Jak zrobić idealne nailfie? Wystarczy znać kilka prostych tricków.

#1 WYBIERZ DOBRE MIEJSCE I PORĘ

Do zrobienia idealnego nailfie potrzeba dużo światła, bo to ono gra zawsze kluczową rolę w każdym typie fotografii. Kluczem do sukcesu jest dobrze naświetlone miejsce, najlepiej z dużą ilością światła dziennego padającego od tyłu obiektu, czyli zza naszych pleców.

#2 ZNAJDŹ IDEALNE TŁO

Wybór tła dla naszych dłoni jest kluczowy, ponieważ na zbyt wzorzystym lub mało interesującym tle paznokcie będą wyglądały po prostu źle. Nailfie powinno być wykonana na tle, które będzie kontrastowało zarówno z odcieniem skóry dłoni i kolorem manicure. Najbardziej uniwersalne są tła jednokolorowe, wyraziste, ale zaszaleć można z bardziej złożonymi tłami – trzeba jednak wówczas wykazać się kreatywnością i poczuciem estetyki.

#3 DOBIERZ NIETUZINKOWY REKWIZYT

Oczywiście rekwizyt w nailfie nie jest obowiązkowy, bo manicure można korzystnie pokazać pozując samymi dłońmi. Nie mniej jednak rekwizyt znacznie ułatwia zrobienie dobrego nailfie. Paznokcie można zaprezentować na wieczorowej kopertówce, podpierając rękę na biodrze, trzymając w dłoni owoc lub po prostu buteleczkę z lakierem.

#4 POĆWICZ POZOWANIE DŁOŃMI

Może brzmieć to dziwnie, ale naturalne i zarazem wysmuklające ułożenie dłoni do nailfie nie jest sprawą prostą. O wiele wygodniej robi się to z rekwizytem, ale metodą prób, błędów i ćwiczeń można się obejść bez niego. Najważniejsze jest, aby przed każdym zdjęciem unieść dłonie do góry i pozwolić odpłynąć z nich krwi – unikniemy wówczas efektu zaczerwienionej i przebarwionej skóry.

#5 ĆWICZ ZDJĘCIA SERIAMI

Nawet profesjonaliści nie są w stanie zrobić idealnego zdjęcia za pierwszym razem. Poćwicz swoje umiejętności wykonując wiele zdjęć w podobnym ujęciu – pamiętając, rzecz jasna, o wszystkich poprzednich zasadach. Ułatwienie może być funkcja aparatu umożliwiająca robienie zdjęć seriami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *