Jak się pozbyć cellulitu? Profesjonalne zabiegi na cellulit

Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, dotyka bardzo wielu kobiet niezależnie od ich budowy ciała. Najskuteczniejszym sposobem na cellulit są profesjonalne zabiegi. Na które z nich warto się zdecydować? Na czym polega endermologia, mezoterapia, drenaż limfatyczny, body wrap, laser na podczerwień, karboksyterapia, ręczny masaż antycellulitowy, cellulipoliza i trening próżniowy?

Profesjonalne zabiegi na cellulit

Na czym polega endermologia i jak działa na cellulit?

Endermologia to masaż skóry za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami. W przestrzeni międzywałkowej powstaje na zmianę podciśnienie i nadciśnienie. Zmiana ciśnień wraz z ruchem wałeczków zasysa skórę i masuje ją. Endermologia poprawia krążenie, a tym samym zmniejsza cellulit. Konieczna jest seria 10-15 zabiegów.

Na czym polega mezoterapia i jak działa na cellulit?

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu mieszanki dwóch rodzajów substancji płytko pod skórę. Pierwsza z nich to mieszanina wyciągów poprawiających mikrokrążenie; wśród nich jest między innymi rutyna i ekstrakt z nostrzyka. Druga to kofeina lub karnityna ‒ obie przyspieszają spalanie tłuszczu. Liczba zabiegów mezoterapii zależy od stopnia zaawansowania cellulitu; zwykle zaleca się ich od 4 do 8.

Na czym polega drenaż limfatyczny i jak działa na cellulit?

Drenaż limfatyczny to masaż wykonywany ręcznie lub za pomocą odpowiedniego aparatu. Poprawia krążenie krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek i likwiduje obrzęki. Zaleca się 10-20 zabiegów.

Na czym polega body wrap i jak działa na cellulit?

Body wrap polega na nasmarowaniu skóry preparatem pobudzającym krążenie i przyspieszającym spalanie tłuszczu, owinięciu ciała folią oraz nakryciu go kocem – zwykłym lub elektrycznym. Ciepło przyspiesza i poprawia przenikanie składników preparatu w skórę. Zabieg zmniejsza obrzęki, poprawia metabolizm skóry. Zalecana jest seria 10 zabiegów.

Na czym polega laser na podczerwień i jak działa na cellulit? Revitalase 12 Twin

Podczas zabiegu lekarz wodzi końcówką lasera po miejscach dotkniętych cellulitem. W efekcie promienie wnikają w tkankę tłuszczową i przyspieszają metabolizm, co przekłada się na szybszą pracę krwi i limfy oraz zmniejszenie obrzęków. Liczba zabiegów zależy od stopnia zaawansowania cellulitu.

Na czym polega karboksyterapia i jak działa na cellulit?

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę, za pomocą specjalnego aparatu, dwutlenku węgla, który rozbija tkankę tłuszczową. Karboksyterapia poprawia mikrokrążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu. Zaleca się około 20 zabiegów.

Ultradźwięki a cellulit

Podczas zabiegu lekarz lub kosmetyczka przesuwa po skórze specjalną sondę emitującą ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową. Spodziewane rezultaty przyniesie seria złożona z 10 zabiegów.

Na czym polega ręczny masaż antycellulitowy?

Masaż antycellulitowy polega na ugniataniu i uciskaniu skóry. Zabieg stymuluje krążenie w naczynkach krwionośnych, zmniejsza zastoje limfy i pomaga usuwać szkodliwe produkty przemiany materii. Zaleca się serię 10 masaży.

Na czym polega cellulipoliza?

Cellulipoliza wykorzystuje działanie prądu o słabym natężeniu. Lekarz wkłuwa w skórę dwie igły i przepuszcza między nimi prąd, który rozszerza naczynka i poprawia przemianę materii. Zaleca się 5-10 zabiegów.

Na czym polega trening próżniowy i jak działa na cellulit? VacuTraining, Hypoxi i VacuWell

Wszystkie te urządzenia są wyposażone w kapsułę, która sięga powyżej bioder pacjenta. W niej znajduje się stepper, bieżnia lub stacjonarny rowerek. W trakcie ćwiczeń, w kapsule kilka razy zmienia się ciśnienie. Podciśnienie zasysa krew do tkanki tłuszczowej i przyspiesza mikrokrążenie, a nadciśnienie wypycha z komórek tłuszcz, który trafia do mięśni, gdzie jest od razu spalany. Zalecana seria składa się z 10-20 zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *