Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, dotyka bardzo wielu kobiet niezależnie od ich budowy ciała. Najskuteczniejszym sposobem na cellulit są profesjonalne zabiegi. Na które z nich warto się zdecydować? Na czym polega endermologia, mezoterapia, drenaż limfatyczny, body wrap, laser na podczerwień, karboksyterapia, ręczny masaż antycellulitowy, cellulipoliza i trening próżniowy?
Profesjonalne zabiegi na cellulit
Na czym polega endermologia i jak działa na cellulit?
Endermologia to masaż skóry za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami. W przestrzeni międzywałkowej powstaje na zmianę podciśnienie i nadciśnienie. Zmiana ciśnień wraz z ruchem wałeczków zasysa skórę i masuje ją. Endermologia poprawia krążenie, a tym samym zmniejsza cellulit. Konieczna jest seria 10-15 zabiegów.
Na czym polega mezoterapia i jak działa na cellulit?
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu mieszanki dwóch rodzajów substancji płytko pod skórę. Pierwsza z nich to mieszanina wyciągów poprawiających mikrokrążenie; wśród nich jest między innymi rutyna i ekstrakt z nostrzyka. Druga to kofeina lub karnityna ‒ obie przyspieszają spalanie tłuszczu. Liczba zabiegów mezoterapii zależy od stopnia zaawansowania cellulitu; zwykle zaleca się ich od 4 do 8.
Na czym polega drenaż limfatyczny i jak działa na cellulit?
Drenaż limfatyczny to masaż wykonywany ręcznie lub za pomocą odpowiedniego aparatu. Poprawia krążenie krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek i likwiduje obrzęki. Zaleca się 10-20 zabiegów.
Na czym polega body wrap i jak działa na cellulit?
Body wrap polega na nasmarowaniu skóry preparatem pobudzającym krążenie i przyspieszającym spalanie tłuszczu, owinięciu ciała folią oraz nakryciu go kocem – zwykłym lub elektrycznym. Ciepło przyspiesza i poprawia przenikanie składników preparatu w skórę. Zabieg zmniejsza obrzęki, poprawia metabolizm skóry. Zalecana jest seria 10 zabiegów.
Na czym polega laser na podczerwień i jak działa na cellulit? Revitalase 12 Twin
Podczas zabiegu lekarz wodzi końcówką lasera po miejscach dotkniętych cellulitem. W efekcie promienie wnikają w tkankę tłuszczową i przyspieszają metabolizm, co przekłada się na szybszą pracę krwi i limfy oraz zmniejszenie obrzęków. Liczba zabiegów zależy od stopnia zaawansowania cellulitu.
Na czym polega karboksyterapia i jak działa na cellulit?
Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę, za pomocą specjalnego aparatu, dwutlenku węgla, który rozbija tkankę tłuszczową. Karboksyterapia poprawia mikrokrążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu. Zaleca się około 20 zabiegów.
Ultradźwięki a cellulit
Podczas zabiegu lekarz lub kosmetyczka przesuwa po skórze specjalną sondę emitującą ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową. Spodziewane rezultaty przyniesie seria złożona z 10 zabiegów.
Na czym polega ręczny masaż antycellulitowy?
Masaż antycellulitowy polega na ugniataniu i uciskaniu skóry. Zabieg stymuluje krążenie w naczynkach krwionośnych, zmniejsza zastoje limfy i pomaga usuwać szkodliwe produkty przemiany materii. Zaleca się serię 10 masaży.
Na czym polega cellulipoliza?
Cellulipoliza wykorzystuje działanie prądu o słabym natężeniu. Lekarz wkłuwa w skórę dwie igły i przepuszcza między nimi prąd, który rozszerza naczynka i poprawia przemianę materii. Zaleca się 5-10 zabiegów.
Na czym polega trening próżniowy i jak działa na cellulit? VacuTraining, Hypoxi i VacuWell
Wszystkie te urządzenia są wyposażone w kapsułę, która sięga powyżej bioder pacjenta. W niej znajduje się stepper, bieżnia lub stacjonarny rowerek. W trakcie ćwiczeń, w kapsule kilka razy zmienia się ciśnienie. Podciśnienie zasysa krew do tkanki tłuszczowej i przyspiesza mikrokrążenie, a nadciśnienie wypycha z komórek tłuszcz, który trafia do mięśni, gdzie jest od razu spalany. Zalecana seria składa się z 10-20 zabiegów.
Dodaj komentarz