Zioła w pielęgnacji cery trądzikowej. Po jakie sięgać?

Cera trądzikowa jest wyjątkowo problematyczna. Wystarczy jeden źle dobrany kosmetyk, a jej stan pogarsza się jeszcze bardziej. Najlepsze rozwiązania daje nam natura. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najlepsze zioła, które wspomagają leczenie trądziku.

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego najpierw warto dowiedzieć się, skąd bierze się trądzik. Bez tego pielęgnacja nigdy nie będzie skuteczna.

Przyczyny powstawania trądziku

Często sami przyczyniamy się do postawaniu trądziku, jednak nie zawsze tak się dzieje. Najczęstsze przyczyny pojawienia się niedoskonałości na skórze to:

 • niedokładne oczyszczanie twarzy,
 • zła dieta i nieodpowiedni poziom nawodnienia,
 • zmiany hormonalne,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • genetyka,
 • przewlekły stres,
 • niektóre choroby.

Trądzik możemy dziedziczyć. Nie jest to zależne od nas. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym znaczne złagodzisz jego objawy.

Niedoskonałości – jak z nimi walczyć?

Cera trądzikowa to nie lada wyzwanie pielęgnacyjne. Najpierw musisz poznać przyczyny, a dopiero potem wdrożyć odpowiednią pielęgnację.

Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się trądziku jest stosowanie antybakteryjnych i przeciwtrądzikowych kosmetyków. Punktowe krostki można wysuszyć kwasem salicylowym, który jest częstym składnikiem preparatów do cery trądzikowej. Oczywiście kluczowe jest przyjmowanie leków na trądzik, które dobierze dermatolog. Równie istotna jest suplementacja.

Zioła na trądzik są bardzo skuteczne, lecz często zapomniane. Po jakie powinniśmy sięgać?

Zioła na trądzik – jakie?

Od lat znane są zioła, które radzą sobie z trądzikiem i zmianami skórnymi. Możemy dostarczać je organizmowi od środka w formie naparów lub samodzielnie przygotować ziołowy kosmetyk. Gdy chcemy walczyć z niedoskonałościami, sięgamy po herbatę z bratka. Co jeszcze?

 1. Nagietek – sprawdzony w pielęgnacji cery trądzikowej. Regularne picie nagietka przyspiesza odnowę skóry, dogłębnie ją regeneruje i odżywia. Sprawdzi się jako naturalny tonik.
 2. Aloes – w jego liściach kryje się żel, który ma szereg składników odżywczych. Aloes słynie z działania antybakteryjnego. Łagodzi wszelkie zmiany zapalne, uspokajając je. Koi i nawilża, dlatego jest tak chętnie stosowany.
 3. Mniszek lekarski – wspomaga regenerację skóry. Ma działanie antybakteryjne i jest niezastąpiony w odżywieniu skóry. Warto po niego sięgać, kiedy zmagamy się z trądzikiem.
 4. Bratek trójbarwny – bogaty w salicylany skutecznie usuwa toksyny z organizmu, jednocześnie zmniejszając i łagodząc zmiany trądzikowe. Ma przeciwzapalne działanie.
 5. Rumianek – ma kojące, przeciwzapalne działanie, które wpływa na poprawę stanu i kondycji skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *