Rodzaje permanentnej kreski na oku. Jaki styl wybierzesz?

Chciałabyś mieć kreskę na oku, ale męczy Cię codzienne malowanie? Rozwiązaniem dla zabieganych i tych, którzy nie mają wprawionej ręki, jest kreska permanentna. Poznaj jej najpiękniejsze rodzaje i wybierz ten, który wpisuje się w Twój styl.

Historia kresek na powiekach sięga bardzo daleko, bo już do starożytnego Egiptu! To tam właśnie mieszanką czarnych barwników podkreślano oczy, żeby optycznie wybielić białko i uwydatnić spojrzenie. Dziś kreska na oku wygląda już zupełnie inaczej i używamy do niej zupełnie innych narzędzi. Warto jednak pamiętać, że nie jest to trend, który pojawił się znikąd, ale klasyka, do której jeszcze nie raz w historii makijażu będziemy wracać z sentymentem.

Kreski na oczach. Dlaczego warto?

Zrobiony ze smakiem makijaż ma wiele zalet. Zwykła kreska na oku może diametralnie odmienić nasz wygląd: nadaje spojrzeniu wyrazistości i podkreśla piękno oczu. Wystarczy dobrać ją odpowiednio do kształtu oczu i twarzy, aby optycznie „otworzyć” oczy i zagęścić linię rzęs – bez żadnych zabiegów. Trzeba tylko pamiętać, aby nie poprowadzić jej zbyt nisko, bo wtedy może sprawić, że będziemy wyglądać smutno. Z kolei dobrze namalowane kreski na powiekach nadają promienny i radosny wygląd.

Największym problemem jest jednak to, że nie jest łatwo namalować kreskę na oczach. Po pierwsze trzeba mieć odpowiednią kredkę albo eyeliner. Po drugie potrzebna jest odrobina wprawy, bo namalowanie równej, niezbyt grubej i idealnie wyciągniętej kreski to prawdziwe wyzwanie.

Kreska permanentna. Piękna i trwała

Jeśli nie czujemy się na siłach, żeby dzień w dzień od nowa malować kreskę, albo zwyczajnie nie mamy takich umiejętności i zawsze wychodzi krzywo, możemy zdecydować się na zabieg permanentnego makijażu. O co w nim chodzi?

Permanentna kreska na oku nie różni się od standardowej kreski niczym prócz tego, że jest dużo trwalsza. Wykonuje się ją w gabinecie kosmetycznym, w którym barwnik wprowadzany jest w skórę (jak w przypadku tatuażu), dzięki czemu efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Sporo zależy oczywiście od jakości barwnika, kondycji skóry, sposobu wykonania i pielęgnacji, ale nadal jest to rozwiązanie znacznie trwalsze niż standardowa kreska zrobiona eyelinerem.

Dla wielu osób permanentna kreska na oku to spełnienie marzeń o pięknie podkreślonych i wyrazistych oczach przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od warunków. To największa zaleta makijażu permanentnego.

Jakie są rodzaje kresek permanentnych?

Kreska permanentna może zastąpić standardowy makijaż codzienny, ale może też korygować drobne niedoskonałości naszej urody. Z reguły wykonywana jest tylko na górze, ale można mieć także kreskę permanentną na dolnej powiece. Najważniejsze jednak, że nie jest to stylizacja od szablonu, bo istnieją różne rodzaje kresek permanentnych i każdy może dobierać je do swoich potrzeb oraz stylu, jaki mu odpowiada. Która z permanentnych kresek wpadnie w oko Tobie?

1. KRESKA ZAGĘSZCZAJĄCA LINIĘ RZĘS

Jest niemal niewidoczna, subtelna i delikatna, bo jej zadanie jest wyłącznie optyczne zagęszczenie linii rzęs. Pigment aplikowany jest pomiędzy rzęsami, a kreska zagęszczająca nie wychodzi zwykle poza oko.

2. STANDARDOWA KRESKA PERMANENTNA

Najczęściej wykonuje się jednak kreskę permanentną, która jest widoczna i która stanowi wyraźny element makijażu. Zaczyna się mniej więcej w 1/3 długości linii rzęs, stopniowo poszerza się, aby na końcu znowu się zwęzić. Może być nieco wyciągnięta poza oko, ale nie jest to obowiązkowe.

3. KRESKA PERMANENTNA KOCIE OKO

Dla kobiet, które chcą, żeby permanentna kreska na oku była naprawdę dekoracyjna, wyrazista i seksownie podkreślała spojrzenie, doskonałym rozwiązaniem jest kreska typu „kocie oko”. Prowadzi się ją standardowo, ale wyciąga dużo dalej poza kącik oka w kierunku zakończenia brwi.

4. CIENIOWANA KRESKA PERMANENTNA

Jedna z wersji kreski (zarówno tej standardowej, jak i kociego oka) to cieniowana kreska permanentna. Jest nieco bardziej wyrazista, bo jej górna krawędź wykonana jest w stylu ombre. Delikatnie cieniowanie nadaje kresce głębi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *