Szklany manicure – nowy sposób zdobienia paznokci

Był już efekt ombre na paznokciach, buble nails, czy efekt syrenki. Teraz przyszła moda na coś zupełnie innego, rewelacyjnego i pięknego. O czym mowa? Serca dziewczyn podbija nowy sposób zdobienia paznokci – szklany manicure. Czy już wiesz, skąd pochodzi i jak go zrobić.

Shattered glass, czyli szklany manicure, przywędrował do nas z Korei Południowej. Wymyśliła go Eunkyung Park, właścicielka salonu kosmetycznego w Seulu. Inspiracją okazało się pewne żyjątko morskie – ślimak, którego wnętrze muszli pokryte jest charakterystycznie połyskującą warstwą. Jak Eunkyung Park udało się osiągnąć podobny rezultat na paznokciach? Kosmetyczka pocięła na kawałki folię celofanową i przykleiła na pomalowaną wcześniej płytkę paznokcia. Efekt końcowy był rewelacyjny: paznokcie błyszczały tak, jakby oblepiono je małymi diamencikami lub pomalowano brokatowym lakierem.

A jak wykonać szklany manicure?

Wcale nie musisz iść do kosmetyczki, żeby mieć na paznokciach najmodniejsze ozdoby. Shattered glass możesz wykonać samodzielnie w domu. Potrzebne będzie ci tylko parę przedmiotów. Przygotuj: folię celofanową w wybranym przez ciebie kolorze, bazę, lakier barwą dopasowany do folii oraz top coat. Pociętą folię celofanową zastąpić możesz naklejkami, które powinny być dostępne w drogeriach.

Zanim zrobisz szklany manicure, przygotuj płytkę paznokcia. Odsuń skórki, spiłuj brzegi i odtłuść paznokieć. Następnie przytnij folię celofanową, dopasowując kawałeczki do wielkości pazurków. Pomaluj paznokcie lakierem bazowym, a kiedy ten wyschnie, połóż lakier w wybranym przez ciebie odcieniu. Przyklej kawałki celofanu, a kiedy lakier wyschnie, zajmij się wykończeniem manicure. Pokryj paznokcie top coat, najlepiej bezbarwnym. Szklany manicure jest już gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *