Strobing – konturowanie przez rozświetlenie

Czym jest strobing?

W tej metodzie chodzi o konturowanie twarzy za pomocą światła. Strobing w makijażu to odpowiednik fotograficznego strobingu, gdzie zdjęcia modeluje się przy pomocy odpowiednich ustawień lamp błyskowych i świateł. W makijażu także bawisz się światłem, bo do wykonania strobingu potrzebujesz tylko jednego kosmetyku – dobrego rozświetlacza!

Od czego zacząć?

Oczywiście od zakupu rozświetlacza. Możesz porzucić swoje paletki do kontrowania na sucho i mokro, cienie do modelowania twarzy i to, czego używałaś dotychczas. Zastąp je zwykłym rozświetlaczem, ale pamiętaj, żeby dobrać go do swojej skóry. Dobrze dobrany rozświetlacz do strobingu nie może być zbyt zimny lub za ciepły. Unikaj produktów z wyraźnymi drobinkami, mocno brokatowych i nienaturalnie błyszczących, bo efekt strobingu może być przesadzony i uwydatnić wady, zamiast odmłodzić twarz. Pomóc w dobraniu rozświetlacza może Ci obsługa w drogerii.

Kiedy użyć rozświetlacza?

Kolejność nakładania kosmetyków jest istotna w makijażu, dlatego w przypadku strobingu musisz pamiętać, żeby użyć swojego highlithera w odpowiednim momencie. Na początku nałóż na oczyszczoną twarz krem nawilżający, może to być również krem BB. Jeśli potrzebujesz dodatkowego krycia to posłuż się dobranym do swojej cery podkładem. Dopiero w tym momencie możesz zaaplikować rozświetlacz, a następnie strobing utrwalić sypkim delikatnym pudrem np. bambusowym lub ryżowym.

Gdzie nakładać rozświetlacz?

W strobingu skupiamy się na tym, aby uwydatnić rozświetlaczem te miejsca na twarzy, które chcemy uwypuklić. Wyraźnie zaznaczone powinny być przede wszystkim:

  • kości policzkowe (rozświetlacz nakładaj tuż nad kością),
  • czoło (rozświetlaj środek czoła nad nosem i delikatnie muśnij poniżej linii włosów),
  • brwi (aplikuj rozświetlacz tuż pod dolną linią brwi),
  • oczy (nakładaj rozświetlacz tylko w wewnętrznym kąciku oka),
  • nos (wyszczuplaj nos pionową linią rozświetlacza),
  • usta (rozświetlacza używaj na łuk kupidyna),
  • podbródek (rozświetlaj delikatną kropką wyłącznie środek brody).

Stosując się do tych kilku zasad możesz uzyskać piękny efekt strobingu na swojej twarzy. Strobing uwydatnia delikatne, kobiece rysy twarzy i dodaje świetlistości cerze. Umiejętnie wykonane konturowanie rozświetlaczem może wyraźnie odmłodzić twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *