Wszystko, czego nie wiesz o płynnej keratynie na włosy

Jeżeli twoje włosy są suche, łamliwe, zniszczone i z rozdwojonymi końcówkami, to jak najszybciej musisz coś z nimi zrobić. Obciąć? W żadnym wypadku! Zregeneruje je. Zastosuj zabieg z płynną keratyną, a od razu zobaczysz efekty.

Keratyna – a co to takiego?

Keratyna jest białkiem, które wchodzi w skład włosów, skóry i paznokci. Jeżeli cierpisz na niedobór tego składnika, to prawdopodobnie masz problemy z włosami. Są słabe, łatwo się kruszą, łamią i wypadają, a ich końcówki są rozdwojone. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie niedoboru keratyny. Przez zastosowanie produktów zawierających płynną keratynę. Znajdziesz ją między innymi w niektórych odżywkach do włosów. Co więcej płynna keratyna poprawi kondycję skóry i paznokci.

Właściwości keratyny

Keratyna jest budulcem łodygi włosa, czyli kory. Włókna keratyny połączone są ze sobą wiązaniami odpowiedzialnymi za sprężystość i elastyczność włosów. Keratyna znajduje się również w osłonce włosa, dzięki czemu wpływa na ich połysk. Jej niedobór powoduje otwieranie się łusek włosa i rozdwajanie się końców pasemek.

Hydrolizowana keratyna – czym jest?

Hydrolizowana keratyna jest rozpuszczalnym w wodzie białkiem, które pozyskuje się podczas procesu hydrolizy wełny owczej. W składzie tego białka znajdują się aminokwasy podobne do tych, które występują w ludzkich włosach. Płynna keratyna w czystej postaci jest klarowną cieczą o żółtym lub brunatnym kolorze i charakterystycznym zapachu. Jeżeli hydrolizowaną keratynę zaaplikuje się na włosy, to głęboko w nie winka i zwiąże się z białkami zawartymi w pasemkach. Ma działanie regeneracyjne, wzmacniające i ochronne. Keratynę można zaaplikować na włosy w postaci odżywek, maseczek lub szamponów. Składnik ten warto zastosować po zabiegach trwałej ondulacji, prostowania, rozjaśniania lub farbowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *