Wszystko, czego nie wiesz o płynnej keratynie na włosy

Jeżeli twoje włosy są suche, łamliwe, zniszczone i z rozdwojonymi końcówkami, to jak najszybciej musisz coś z nimi zrobić. Obciąć? W żadnym wypadku! Zregeneruje je. Zastosuj zabieg z płynną keratyną, a od razu zobaczysz efekty.

Keratyna – a co to takiego?

Keratyna jest białkiem, które wchodzi w skład włosów, skóry i paznokci. Jeżeli cierpisz na niedobór tego składnika, to prawdopodobnie masz problemy z włosami. Są słabe, łatwo się kruszą, łamią i wypadają, a ich końcówki są rozdwojone. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie niedoboru keratyny. Przez zastosowanie produktów zawierających płynną keratynę. Znajdziesz ją między innymi w niektórych odżywkach do włosów. Co więcej płynna keratyna poprawi kondycję skóry i paznokci.

Właściwości keratyny

Keratyna jest budulcem łodygi włosa, czyli kory. Włókna keratyny połączone są ze sobą wiązaniami odpowiedzialnymi za sprężystość i elastyczność włosów. Keratyna znajduje się również w osłonce włosa, dzięki czemu wpływa na ich połysk. Jej niedobór powoduje otwieranie się łusek włosa i rozdwajanie się końców pasemek.

Hydrolizowana keratyna – czym jest?

Hydrolizowana keratyna jest rozpuszczalnym w wodzie białkiem, które pozyskuje się podczas procesu hydrolizy wełny owczej. W składzie tego białka znajdują się aminokwasy podobne do tych, które występują w ludzkich włosach. Płynna keratyna w czystej postaci jest klarowną cieczą o żółtym lub brunatnym kolorze i charakterystycznym zapachu. Jeżeli hydrolizowaną keratynę zaaplikuje się na włosy, to głęboko w nie winka i zwiąże się z białkami zawartymi w pasemkach. Ma działanie regeneracyjne, wzmacniające i ochronne. Keratynę można zaaplikować na włosy w postaci odżywek, maseczek lub szamponów. Składnik ten warto zastosować po zabiegach trwałej ondulacji, prostowania, rozjaśniania lub farbowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *