Jakie kosmetyki do malowania brwi stosować?

Makijaż brwi stał się nieodzownym elementem porannej rutyny wielu kobiet. Idealnie wyregulowane i perfekcyjnie pomalowane brwi są bardzo ważne ze względu na dobre samopoczucie, chęć bycia modną i zadbaną. A jakie produkty pomogą uzyskać taki look? Sprawdź, których kosmetyków do malowania brwi używać.

Jak stylizować brwi?

Zanim zajmiemy się makijażem brwi, należy ustalić ich kształt. Pomogą w tym kosmetyki i gadżety, których używasz na co dzień. Więc jak dokładnie stylizować brwi? Potrzebne ci będą:

 • kredka do brwi do wyznaczenia konturów łuku brwiowego;
 • grzebyk lub szczoteczka po starej maskarze do rozczesania brwi;
 • nożyczki, którymi podetniesz zbyt długie włoski w łuku brwiowym;
 • pęseta do usunięcia zbędnych włosków;
 • kostki lodu lub maść do złagodzenia bólu i zaczerwienionej skóry.

Zacznijmy stylizację brwi. Do skrzydełka nosa przyłóż kredkę do brwi, a następnie operuj nią w następujący sposób:

 1. Przykładając ją do wewnętrznego kącika oka ustal początek brwi.
 2. Przesuń kredkę tak, aby stykała się z zewnętrznym kącikiem oka – to będzie koniec brwi.
 3. Spójrz prosto przed siebie. Ustaw kredkę do brwi tak, aby była na wysokości tęczówki – w ten sposób wyznaczysz miejsce, w którym brew powinna się załamywać.

Następnie połącz wszystkie wyznaczone miejsca, by ustalić kontury łuku brwiowego. Włoski, które znajdą się poza liniami, należy usunąć. Do regulowania posłuży ci pęseta. Jeśli chcesz zminimalizować ból i podrażnienia, to możesz lekko naciągnąć skórę, a po skończonym zabiegu dobrze jest zrobić masaż kostkami lodu lub zaaplikować łagodzącą maść. Jeżeli włoski w łuku brwiowym urosły zbyt długie, to możesz je delikatnie przyciąć. Weź grzebyk i wyczesz do góry brwi – zbędne końcówki przytnij.

Jakie kosmetyki do brwi stosować?

Kosmetyki do pielęgnacji i makijażu brwi można podzielić na dwie grupy: trwałe i do stosowania codziennego.

1. Kosmetyki trwałe

Najpopularniejszym trwałym kosmetykiem jest henna, którą dzieli się na:

 • tradycyjną (w proszku) – daje efekt wyrazistych brwi na mniej więcej dwa tygodnie; jest dostępna w czarnym, grafitowym lub brązowym kolorze;
 • ekspresowa – to produkt jednoskładnikowy, ma podobną trwałość i kolory do henny tradycyjnej;
 • żelowa – ma zupełnie inną formułę, zapewnia trwałość na około 14 dni, jest dostępna w ciemnobrązowym, czarnym i grafitowym kolorze.

2. Kosmetyki do codziennego użytku

Do tej grupy kosmetyków do brwi zaliczamy między innymi: kredki, pomady, cienie. Precyzyjnie podkreślają kontur łuku brwiowego, utrzymują się przez cały dzień, uzupełniają makijaż i wypełniają ubytki brwi. Aby wizerunek i makijaż były spójne, należy odcień kredki dopasować do koloru brwi i włosów; kolorystyka powinna też odpowiadać fototypowi i kolorze tęczówki. Innymi produktami, które warto wykorzystać w pielęgnacji i makijażu brwi, są żelowy korektor i kremowa maskara. Pierwszy z nich jest łatwy i wygodny w użyciu, bo nakłada się go za pomocą szczoteczki. Zadaniem produktu jest przyciemnienie włosków i ich nabłyszczenie. Drugi kosmetyk, kremowa maskara, ma podobne właściwości do korektora, jednak o wiele szybciej zasycha. Z tego względu trzeba szybko ją rozprowadzić na łuku brwiowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *