Olejowanie paznokci – efekty, rodzaje i produkty

Olejowanie zazwyczaj kojarzy ci się z pielęgnacją włosów lub oczyszczaniem cery. Ale czy wiesz, że możesz zrobić olejowanie paznokci? Jeżeli jesteś zainteresowana tym tematem, to sprawdź, jakie korzyści zapewni ci taka pielęgnacja i jak poprawnie zrobić olejowanie paznokci.

Po co olejować paznokcie?

Olejowanie paznokci przekłada się na mocną i zdrową płytkę oraz zadbane skórki przy paznokciach. Te części dłoni najbardziej są narażone na uszkodzenia, podrażnienia i wysychanie. Kiedy paznokcie nie są nawilżone i odżywione, stają się kruche i łamliwe oraz trudniej jest je zapuścić. Oleje zabezpieczają płytkę paznokcia przed wysychaniem i uelastyczniają paznokcie. Nakładaj je przynajmniej raz dziennie, co poprawi ich kondycję i zapobiegnie paznokciom.

Olejowanie paznokci przyda się zwłaszcza tym osobom, które długo nosiły hybrydy, tipsy, żele. Takie metody przedłużania niszczą płytkę, jej macierz i przesuszają skórki wokół paznokcia. Z tych powodów paznokciom należy się dogłębna regeneracja. Możesz zastosować gotowe odżywki z witaminami lub oliwę z oliwek.

Olejowanie paznokci na ciepło i na zimno

Wyróżnia się dwa sposoby olejowania paznokci:

  • olejowanie paznokci na ciepło – olejowanie paznokci w podgrzanym oleju. Taki zabieg trwa około 10 minut, należy powtarzać go dwa razy w tygodniu. Przed olejowaniem na ciepło należy zmyć lakier lub inne produkty z powierzchni płytki;
  • olejowanie paznokci na zimno – polega na wcieraniu olejku w płytkę paznokcia i skórki. Dobrze jest robić to dwa razy dziennie. Przed zabiegiem nie musisz zmywać lakieru.

Jaki olejek do paznokci wybrać?

Do olejowania paznokci poleca się kilka rodzajów olejów. Najpopularniejszymi z nich są:

  • oliwa z oliwek – zawiera kwasy tłuszczowe, witaminy A i E. Jej działanie polega głównie na regeneracji, usuwaniu martwych komórek naskórka i stymulacji wzrostu;
  • olej ze słodkich migdałów – bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminę E. Jest polecany do nawilżania i ochrony paznokci przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Ma także właściwości zmiękczające i wygładzające;
  • olejek z drzewa herbacianego – poradzi sobie z infekcjami grzybiczymi i przebarwieniami. Dodaj go do oliwy z oliwek lub oleju ze słodkich migdałów, a pięknie wypielęgnuje twoje paznokcie;
  • olejki cytrynowy i z malin – mają działanie rozjaśniające i wzmacniające. Pamiętaj tylko, żeby olejku cytrynowego nie stosować na uszkodzony naskórek – może szczypać i piec.

Olejowanie paznokci – efekty

Jeżeli paznokcie olejujesz każdego dnia, to pierwszych efektów możesz spodziewać się już po dwóch tygodniach. Płytka paznokcia będzie rozjaśniona i bardziej elastyczna, a jej wzrost – szybszy. W przypadku olejowania na ciepło efekty pojawią się już po dwóch zabiegach. Dzięki olejowaniu nie będzie musiała wstydzić się wyglądu swoich paznokci, a o hybrydach i sztucznym przedłużaniu będziesz mogła zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *