Domowy pedicure krok po kroku

Pedicure stóp jest tak samo ważny, jak manicure paznokci dłoni. Przecież każda kobieta chce, aby jej paznokcie wyglądały jak najładniej. Dlatego panie zrobią wszystko to, co jest konieczne, by mieć ładne i zdrowe paznokcie. Jednym ze sposobów jest wykonanie domowego pedicure. Sprawdź, jak to zrobić.

Po pierwsze, kąpiel stóp

Przygotuj miskę z ciepłą wodą i dodatkiem mydła, żelu lub innego kosmetyku nawilżającego. Zanurz stopy na około 15 minut. W ten sposób skóra na piętach i przy płytkach paznokci zmiękczy się – będzie ci łatwiej usunąć naskórek. Jeżeli pięty pokryte są grubą i zrogowaciałą warstwą, użyj pilnika, tarki lub pumeksu, aby wygładzić te części ciała. Najlepsze będą takie akcesoria do pielęgnacji skóry stóp, które posiadają różną powierzchnię ścierną. Jeżeli według ciebie naskórek jest jeszcze zbyt twardy i gruby, zrób peeling. Kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych pomoże ci się zrelaksować i odprężyć. Kąpiel stóp będzie dobrym początkiem pedicure.

Po drugie, przygotowanie paznokci

Jeżeli zakończyłaś już kąpiel i złuszczanie naskórka z pięt, pora zająć się paznokciami. Drewnianym patyczkiem odsuń skórki z brzegów płytek paznokcia lub całkowicie je wytnij. Wybierając ten drugi sposób, pamiętaj, że nowe skórki będą twardsze, dłuższe i będą rosły szybciej. Płytkę paznokcia spiłuj szklanym lub papierowym pilniczkiem na prosto, aby uniknąć ich wrastania. Brzegi delikatnie zaokrąglij, aby paznokcie ładniej wyglądały. Jeżeli zamierzasz pomalować paznokcie lakierem, należy zmatowić ich powierzchnię – w ten sposób produkt będzie się lepiej i dłużej trzymał.

Po trzecie, pedicure

Przygotowane według wyżej wymienionych zasad paznokcie nadają się do malowania i ozdabiania. Jako pierwszą połóż bazę pod lakier. Zapewni ona trwałość lakieru oraz zabezpieczy płytkę paznokcia przed odbarwieniami i uszkodzeniami. Produkt utrwal pod lampą UV, a jeżeli takiej nie masz, po prostu poczekaj aż baza wyschnie. Następnie nałóż jedną lub dwie warstwy kolorowego lakieru. Kiedy wyschnie, zakończ pedicure, pokrywając paznokcie utwardzaczem lub odżywką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *