6 porad, jak wyglądać dobrze bez makijażu

Naturalność jest na czasie, a delikatny makijaż (make-up „no make-up”) zyskuje na popularności. Coraz częściej chcemy wyglądać świeżo bez nakładania zbędnych warstw kosmetyków – jest to zbyt czasochłonne, kosztowne i przynosi niejednokrotnie efekt odwrotny od zamierzonego. Odpowiadamy na pytanie, jak wyglądać dobrze bez makijażu w kilka minut?

Po pierwsze, usuń zbędne włoski z twarzy

Powinnyśmy pamiętać o tym, że wydepilowane i wyrównane brwi znacznie poprawiają wygląd oczu stwarzając dla nich zadbaną oprawę. Zajmijmy się również niechcianym wąsikiem lub zbędnym owłosieniem na policzkach. Możemy użyć do tego zwykłej pęsety lub plastrów z woskiem do twarzy.

Po drugie, pobudź krążenie krwi

Świetlista cera to najlepszy atrybut kobiety, a prostym zabiegiem poprawiającym koloryt cery jest pobudzenie krążenia krwi. W tym celu wystarczy delikatnie i starannie oklepać twarz rękami. Poklepywanie poprawi krążenie, a skóra zyska zdrowego rumieńca.

Po trzecie, użyj delikatnego kremu

Sucha skóra nigdy nie wygląda dobrze, dlatego ważne jest jej odpowiednie nawilżenie. Nałożenie na twarz kremu może poprawić jej wygląd. Trzeba jednak pamiętać, aby krem nie był zbyt tłusty i ciężki, bo cera będzie się niezdrowo świeciła. Jeśli rezygnujemy z makijażu wybierzmy bardzo delikatny produkt nawilżający.

Po czwarte, zadbaj o usta

Poświęć kilka minut swoim ustom, bo spierzchnięte nigdy nie będą dodawały uroku. Wykonaj szybki peeling ust (np. cukrowy), a następnie nałóż na nie odżywczy balsam lub wazelinę. Skóra ust zyska delikatności i aksamitnego błysku.

Po piąte, rozświetl okolice oczu

Ważne jest ukrycie cieni pod oczami, które często pojawiają się o poranku na twarzy. Możemy je ukryć rozświetlając nieco okolice oczu. Oczywiście bez użycia rozświetlacza! Lepiej wykorzystać do tego celu krem z delikatnymi rozświetlającymi drobinkami.

Po szóste, podkreśl oczy

Podkreślenie oczu jest równie ważne, co rozświetlenie cery. Jak zrobić to bez kosmetyków do makijażu? Trzeba zająć się rzęsami, które podkręcone zalotką będą wyglądały ładniej. Żeby nadać im zdrowego blasku powinno się także nałożyć na nie olejek odżywczy lub wazelinę – będą wówczas wydawały się gęstsze i bardziej zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *