6 sposobów na recykling nieużywanych rajstop

Rajstopy to jeden z tych elementów garderoby, które czasami wyrzucamy już po jednym użyciu. Nic dziwnego, bo przecież nie założymy po raz drugi rajstop, w których poszło oczko. Warto jednak wykazać się kreatywnością i nie skazywać od razu zużytych rajstop na zmarnowanie. Przedstawiamy 6 sposobów na wykorzystanie starych rajstop.

1. Rajstopy jako polerka do szyb

Materiał, z którego wykonane są rajstopy ma to do siebie, że nie pozostawia paprochów. Zużyte rajstopy świetnie nadadzą się do polerowania (nie mycia, bo nie wchłaniają zbyt dobrze wody) okien i luster. Nie pozostawią żadnych smug.

2. Rajstopy jako polerka do butów

W przypadku butów rajstopy działają podobnie, jak wyżej. Kawałek zużytych rajstop świetnie nada się do polerowania butów, które po pastowaniu i takiej polerce będą nieskazitelnie błyszczące.

3. Rajstopy jako pomoc w znalezieniu zgubionych kolczyków

Każdy wie, jak trudno jest znaleźć upuszczony na dywan kolczyk, pinezkę, pierścionek lub inny niewielki przedmiot. Wystarczy odciętą stopę rajstop nałożyć na końcówkę rury od odkurzacza, całość zabezpieczyć gumką recepturką i odkurzyć w miejscu, w którym powinna znaleźć się zguba. Zgubiony przedmiot zostanie zassany, ale zatrzyma się na filtrze z rajstopy.

4. Rajstopy jako worki na cebulę

Cebula potrzebuje stałego dopływu świeżego powierza, aby nie stracić swoich właściwości. Do obu odciętych nogawek rajstop można wrzucić cebule pamiętając, aby po każdej zawiązać supeł. Takie woreczki można zawiesić np. w spiżarni i odcinać pojedyncze cebule w razie potrzeby.

5. Rajstopy jako łapacz kurzu

Każdy wie, jak trudno jest zebrać kurz z miejsc trudno dostępnych np. spod szafek lub lodówki. Zużyte rajstopy bardzo dobrze zbierają kurz (także ten skłębiony) i brud, a więc z powodzeniem można zrobić z nich czyścik. Zwinięte w kulkę rajstopy można przyczepić gumką recepturką np. do kija od szczotki, patyka lub długiej linijki.

6. Rajstopy jako sposób na czystą szczotkę

Chyba nie ma osoby, która lubi czyszczenie szczotki do włosów. Aby uniknąć konieczności wydłubywania włosów i brudu spomiędzy zębów szczotki, można posłużyć się kawałkiem zużytej rajstopy. Odpowiednich rozmiarów kawałek należy nałożyć na szczotkę tak, aby przepchnąć zęby przez materiał. Po ubrudzeniu się szczotki rajstopy zdejmuje się już razem z zanieczyszczeniami.

To oczywiście nie wszystkie zastosowania, jakie można wymyślić dla zużytej rajstopy. Jak mawiają, to potrzeba jest matką wynalazków, a kreatywność budzi się w najmniej spodziewanym momencie. Warto mieć więc w pogotowiu parę nieużywanych rajstop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *