Mówimy „pędzel do podkładu‟, ale za tym określeniem kryje się kilka tak różnych narzędzi… czy wiesz, jaki pędzel do podkładu jest najlepszy? Dowiedz się jak nakładać makijaż i sprawdź, czy lepszy dla Twojego makijażu będzie „pędzel języczkowy‟, „pędzel typu flat top‟ i „pędzel typu short top‟. Odkryj, na czym polega metoda stemplowania, a na czym metoda okrągłych ruchów?
Pędzel do podkładu jaki wybrać?
To oczywiście kwestia bardzo indywidualna, a wybór pędzla zależy nie tylko od upodobań i tego, jakim kształtem posługujemy się najlepiej. często jest to wybór między marzeniami a koniecznością, ponieważ najlepsze pędzle, o najlepszym włosiu często są bardzo drogie.
Pędzel dobieramy też do zamierzonego efektu, a wybór modeli oraz kształtów i pochodzenia włosia jest ogromny. Najpopularniejszy jest pędzel syntetyczny, ponieważ nie uczula i nie jest podatny na odkształcenia: nawet po wielu latach potrafi zachować dobrą kondycję, kształt i gęstość.
Ponadto łatwo go wymyć, czyli utrzymać w czystości ‒ wystarczy zastosować zwykły szampon do włosów lub szare mydło; syntetyczny pędzel do podkładu nie potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, tymczasem ten z naturalnego włosia wymaga ekstra odżywienia włosia za pomocą odżywki. Wszystko w celu zachowania jego pierwotnego kształtu.
Jak stosować pędzel języczkowy do podkładu?
Taki pędzel odchodzi już do lamusa, ponieważ jest najmniej precyzyjnym ze wszystkich pędzli do podkładu, jednak cieszy się nadal pewnym zainteresowaniem. Aby nałożyć nim podkład, należy wykonywać podłużne, niespieszne ruchy. Powtarza się je aż do momentu pokrycia podkładem całej twarzy. Pędzel języczkowy najlepiej odnajdzie się podczas nakładania kosmetyków w płynie. Nie jest zbyt uniwersalny, jego funkcja ogranicza się jedynie do aplikacji podkładu, a dodatkowo do wad zalicza się ryzyko powstawania smug i nierównomiernego rozprowadzenia kosmetyków.
Pędzel flat top. Na czym polega metoda stemplowania?
Ta metoda aplikacji podkładu polega na nakładaniu go bez “mazania” po twarzy, jak w przypadku pędzelka języczkowego. Kosmetyk nakładamy tu ruchem stemplującym, przykładając pędzel punkt po punkcie, dopóki cała powierzchnia twarzy nie zostanie pokryta podkładem. Do tej metody oczywiście nie nadaje się pędzel języczkowy lecz tzw fat top: czyli gruby, mięsisty pędzel o równo ściętym na płasko włosiu. Dzięki niemu osiągniemy wysoki stopień krycia i unikniemy efektu maski.
Pędzel flat to poradzi sobie wieloma kosmetykami, o różnej konsystencji. Odpowiednie będą dla niego zarówno kosmetyki płynne, podkład mineralny, a także sypki. taki pędzelek pomoże też precyzyjnie nałożyć podkład w sztyfcie.
Pędzel kabuki. Na czym polega metoda okrągłych ruchów?
Ta technika aplikacji podkładu to nic innego jak delikatne wmasowywanie go w skórę twarzy. Wymaga precyzji i jest staranniejsza niż standardowe stemplowanie. Aby w pełni docenić możliwości takiej aplikacji, najlepiej wypróbować ją mając specjalny pędzel (kabuki) i podkład o wyjątkowej konsystencji (sypki). taki podkład w delikatnym pyłku często jest mineralnym, w pełni naturalnym kosmetykiem, który nie tylko maluje ale i pielęgnuje cerę.
Aby zacząć, należy zanurzyć końcówkę pędzla w podkładzie (najlepiej wysypać odrobinę pyłku na wieczko), stuknąć trzonkiem pędzla o blat (aby pyłek wniknął głębiej we włosie i aby łatwiej było nałożyć go na buzię), a następnie przyłożyć pędzel do skóry twarzy i zataczać małe kółka – nie należy mocno dociskać pędzla, aby nie zrobić na twarzy nieładnych plam. Ta metoda wymaga precyzji, ale szybko nabiera się wprawy, a wtedy okazuje się, że jest jedną z najszybszych metod aplikacji podkładu i daje najlepszy, w pełni naturalny efekt.
Czym jeszcze można aplikować podkład?
Jeśli nie lubisz nakładać podkładu pędzlem: są też inne rozwiązania. Dawniej tę czynność wykonywano po prostu palcami i paradoksalnie okazuje się, że wciąż są one jednymi z najdoskonalszych narzędzi do makijażu. dzięki dłoniom masz wyczucie i pełną kontrolę nad tym ile produktu ląduje na twarzy.
Popularnym akcesorium do aplikacji kosmetyków w płynie jest także beauty blender. To niewielka, uniwersalna gąbeczka do nakładania produktów kosmetycznych (nie tylko podkładu!) występuje w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Pozwala szybko i precyzyjnie nałożyć podkład i daje naturalny efekt bez smug.
Dodaj komentarz