Jak pozbyć się zbędnego owłosienia? Popularne metody depilacji

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Stosują ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Metod depilacji jest bardzo wiele, dlatego wybór odpowiedniej nie powinien stanowić problemu. Grunt, żeby dopasować ją do części ciała i rodzaju skóry. Poznaj popularne metody depilacji.

Jaką metodę depilacji wybrać?

Metodę depilacji należy dopasować do części ciała i rodzaju skóry. Aby dobrać ją do części ciała, należy przestrzegać następujących zasad:

  1. Na dużych i stosunkowo niewrażliwych powierzchniach ciała, takich jak nogi i ramiona, najlepiej sprawdzi się wosk, kremy i pianki oraz depilator elektryczny.
  2. Do twarzy należy używać preparatów dedykowanych skórze wrażliwej lub wosku na zimno przeznaczonego do twarzy.
  3. W celu depilacji pach i strefy bikini warto sięgnąć po krem lub golarkę.

Z kolei aby dopasować metodę depilacji do rodzaju skóry, wystarczy ustalić, czy nasza skóra jest wrażliwa. Jeżeli po każdej próbie usunięcia owłosienia, ta ostatnia jest usiana grudkami i krostami, a włosy rosną pod naskórkiem, Twoja skóra jest wrażliwa. Aby pozbyć się z jej powierzchni włosów, należy trwale je usunąć w gabinecie lekarskim.

Dla tych, którzy dobrze znoszą większość metod depilacji, przygotowaliśmy przegląd najpopularniejszych.

Depilacja depilatorem elektrycznym

Depilator jest kosztowny, a depilacja za jego pomocą – bolesna, za to włosy odrastają dopiero po kilku tygodniach. Depilator to poręczne urządzenie, które usuwa włosy wraz z cebulką.

Depilacja woskiem do depilacji

To metoda bolesna, ale włosy odrastają dopiero po kilku tygodniach. Depilację tym sposobem można wykonać za pomocą wosku na ciepło lub na zimno. Wosk na ciepło należy podgrzać, na przykład na kuchence gazowej lub w mikrofalowej, i nałożyć szpatułką na skórę. Przykrywamy go paskami do depilacji lub bawełnianą tkaniną pociętą w paski o odpowiednich wymiarach. Po około 3 minutach, kiedy wosk stwardnieje, odrywamy paski w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Wosk na zimno to zazwyczaj plastry, które rozgrzewamy w dłoniach, przyklejamy do owłosionych partii skóry i wygładzamy w kierunku wzrostu włosów, po czym odrywamy w stronę przeciwną. Robimy to tuż po nałożeniu, szybkim ruchem.

Depilacja maszynką jednorazową

To najszybsza i bezbolesna metoda depilacji, ale jej efekt utrzymuje się tylko do 2 dni, a włosy, które odrastają, są gęstsze i twardsze.

Depilacja kremem do depilacji

To bezbolesna i szybka metoda depilacji, która polega na rozpuszczeniu włosów przez substancje zawarte w kremie. Wystarczy nałożyć go na skórę, a po 5-20 minutach zmyć wodą lub zeskrobać szpatułką. Włosy odrastają po 3-5 dniach.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest trwała, ale zabieg trzeba powtórzyć 3-7 razy. Jak działa? Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik skóry i włosów, czyli melaninę, które trwale niszczy cebulkę włosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *