Czas na grzywkę! Sprawdź, jaka grzywka pasuje do ciebie

Jeśli pewnego dnia stwierdzisz, że „czas na grzywkę”, przygotuj się na kilka rozterek. Prosta czy postrzępiona? Krótka czy długa? Na jeden bok, a może na dwa? Podpowiadamy, jaką grzywkę wybrać, żeby wyglądać w niej dobrze.

Niektórzy twierdzą, że grzywki noszą wyłącznie ci, którzy mają wysokie czoło i chcą je ukryć. To nieprawda! Grzywka to element fryzury, po który można sięgnąć niezależnie od tego, jaki jest kształt naszej twarzy, kolor czy długość włosów. Wszystko dzięki temu, że nie każda grzywka jest taka sama, a jej rodzaj można dobrać do swoich potrzeb.

Dobierz grzywkę do siebie!

Dlaczego nie mogę zrobić sobie dowolnej grzywki? Jeśli też zadajesz sobie teraz to pytanie, odpowiedź może cię zaskoczyć. Możesz. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdemu pasuje ta sama grzywka – jeśli wybierzesz złą, niestety nie podkreślisz swoich atutów, a jedynie uwidocznisz wady np. pucołowate policzki. Tylko dobrze dobrana grzywka wyszczupla twarz i podkreśla jej rysy. Może też sprawić, że dotychczas mało efektowna i zwyczajna fryzura nabierze objętości i pazura, a my poczujemy się w niej o wiele pewniej.

Najpopularniejsze rodzaje grzywek

PROSTA GRZYWKA

Pamiętasz jaką fryzurę miała Uma Thurman w „Pulp Fiction”? Po premierze tego filmu zapanował prawdziwy szał na prostą grzywkę. To stylizacja odpowiednia dla osób o prostych włosach – w przeciwnym razie falowane lub kręcone włosy trzeba będzie każdego dnia prostować. Sekretem prostej grzywki jest równe cięcie wzdłuż linii brwi, tuż nad nimi lub tak, aby grzywka je zakrywała. Co ważne tnie się ją zawsze z sekcji włosów zaczesanych wysoko od samego czubka głowy. Wygląda pięknie, ale jej wadą jest konieczność zachowania tej symetrii i perfekcji na co dzień.

GRZYWKA FRANCUSKA

Z drugiej strony mamy grzywkę francuską, czyli najmodniejszą w ostatnich sezonach. Króluje nie tylko na wybiegach, ale też na ulicach. Za co pokochałyśmy grzywkę we francuskim stylu? Za elegancję i luz, które prezentuje. Za to, że wygląda jakby czesał ją wiatr. I za to, że nie potrzeba wiele, żeby wyglądała dobrze. To proste cięcie z nieco rzadszej sekcji włosów , które charakteryzuje roztrzepanie i brak symetrii. Francuska grzywka rządzi się swoimi prawami i u każdego może wyglądać nieco inaczej. Ważne: nie jest to grzywka odpowiednia dla okrągłej twarzy!

GRZYWKA NA JEDEN BOK

Jeśli masz pucołowatą buzię, wybierz grzywkę na bok. Tylko ona potrafi tak dobrze wysmuklić i optycznie wyszczuplić twarz. Przy grzywce na bok konieczny jest przedziałek, który przebiega nieco z boku, a nie przez sam środek głowy. Drugą cechą charakterystyczną tego typu grzywki jest jej delikatnie cieniowanie, dzięki któremu subtelnie opada na jedną ze stron i bardzo naturalnie łączy się z resztą wlosów. Asymetria tej grzywki jest jej największym atutem.

GRZYWKA NA OBIE STRONY

Jeśli nasze włosy mają naturalny przedziałek na środku i nie chcemy tego zmieniać, również możemy mieć grzywkę na bok, a właściwie na dwa boki. To bardzo popularna grzywka wśród osób, które chcą nieco wyszczuplić, wysmuklić i wyciągnąć swoją twarz. Choć warto wiedzieć, że grzywka na boki sprawdzi się przy każdym kształcie twarzy. A także wtedy, gdy zapuszczamy grzywkę, ponieważ odgarnięcie włosów na obie strony zapobiega ich wpadaniu do oczu i pozwala przejść bezboleśnie przez czas, gdy długość grzywki wyrównuje się z resztą włosów.

DŁUGA GRZYWKA

W przypadku grzywek na bok (na jedną lub obie strony) warto wspomnieć też o długich grzywkach – to niezwykle kobiece i efektowne grzywki, które wyglądają oszałamiająca, zwłaszcza gdy są uniesione u nasady. Zaletami długiej grzywki jest możliwość zaczesania jej wystylizowania, zaczesania na bok, podpięcia, a także całkowicie zebrania, gdy np. związuje włosy w koński ogon. Ma jednak też swoje minusy: wchodzi w oczy i bez odpowiedniej stylizacji może być oklapnięta.

Jaką grzywkę wybrać?

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem grzywki, masz dwa wyjścia. Możesz pójść na żywioł i trochę poeksperymentować, dobierając grzywkę metodą prób i błędów. Pamiętaj, że włosy odrastają, więc każdą nieudaną stylizację da się naprawić.

W przypadku, gdy chcesz kierować się zasadami i szukasz wskazówek, zapamiętaj, że do okrągłej twarzy najlepiej pasuje grzywka długa, asymetryczna, opadająca na bok – ona najlepiej wysmukli i wyszczupli twarz, dodając jej dziewczęcego uroku. W każdym innym przypadku masz dowolność, bo każda grzywka będzie pasowała i da nieco innych efekt. Każda też tak samo dobrze ukryje wysokie czoło, więc nie musisz sięgać tylko po prostą, gęstą i mocno zakrywającą grzywkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *