Jak poprawić sobie humor? Zabiegi kosmetyczne wytwarzające endorfiny

Endorfiny to hormony odpowiadające za nasze samopoczucie, komfort psychiczny i szczęście. Wytwarzane są podczas ćwiczeń fizycznych, po zjedzeniu kilku kawałków czekolady lub pikantnych przypraw, w trackie opalania, a nawet wtedy, gdy się śmiejemy. Co ciekawe, poziom endorfin podnosi się podczas niektórych zabiegów kosmetycznych. Jeżeli chcesz poprawić sobie humor i mieć piękną skórę, wypróbuj kilka z nich.

Zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne

Niektóre zabiegi wpływają nie tylko na kondycję skóry. Poprawiają także stan ducha i powodują wytwarzanie się większej ilości endorfin. Najlepsze efekty przynoszą dłuższe zabiegi, podzielone na etapy. Pierwszym z nich jest peeling, który usuwa martwy naskórek, oczyszcza pory skóry, wygładza zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. Podczas tego zabiegu stosuje się produkty ze ściernymi drobinkami i składnikami usuwającymi zrogowaciałe komórki skóry. Na wygładzoną skórę nakłada się specjalistyczny preparat z zawartością aromatycznych substancji oraz maseczkę. Ciało owija się folią i poddaje działaniu leczniczego światła. Dzięki niemu do skóry przedostaje się o wiele więcej składników odżywczych. Cały zabieg przeprowadzany jest w kapsule SPA, w której można się zrelaksować dzięki muzyce, światłu i aromatycznym kosmetykom.

Aromaty, które pielęgnują i relaksują

Podczas wielu zabiegów kosmetycznych wykorzystuje się aromatyczne produkty lub składniki. Jednym z nich jest czekolada. Nie dość, że powoduje wydzielanie endorfin i pięknie pachnie, to do tego ma lecznicze i upiększające działanie. Czy wiesz, że czekolada wyszczupla, ujędrnia i wygładza skórę? Co więcej, ma właściwości odżywcze, regeneracyjne, poprawiające cyrkulację krwi i opóźniające oznaki starzenia się skóry. Czekoladowy zabieg możemy wzbogacić czerwonym winem. Ten składnik ma właściwości antyoksydacyjne, rozgrzewające i relaksacyjne. Jeżeli zależy nam na rozjaśnieniu i nabłyszczeniu skóry, to do zabiegu możemy dodać drobinki złota.

Leczniczy i odprężający masaż

Bardzo dobre właściwości regeneracyjne mają kamienie rozgrzewające. Podczas masażu używa się kawałków skał wulkanicznych. Podgrzane do odpowiednio wysokiej temperatury w kontakcie ze skórą uwalniają lecznicze ciepło. Kamienie mają gładką powierzchnię i owalny kształt; układa się je wzdłuż kręgosłupa, na dłoniach i stopach. Jak działają? Powodują rozszerzanie się naczyń krwionośnych i lepsze krążenie krwi oraz likwidują napięcia mięśni i różnego rodzaju bóle. Co więcej kamienie ujędrniają skórę, a w połączeniu z olejkiem eterycznym odprężają układ nerwowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *