Czy depilacja może być eko? Ekologiczne metody depilacji

Za najpopularniejsze metody depilacji uważa się usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą maszynki, wosku lub lasera. Wymienione metody różnią się od siebie przede wszystkim trwałością efektów, natężeniem bólu i ceną. Ale czy którakolwiek z nich jest ekologiczna? Jakie maszynki do golenia wybierać, aby jak najmniej narażać środowisko naturalne na zanieczyszczenia, a skórę ‒ na podrażnienia? Przedstawiamy ekologiczne maszynki do golenia oraz ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji przed depilacją i po depilacji.

Ekologiczne maszynki do golenia

Ten warunek spełniają maszynki wielokrotnego użytku. Wprawdzie wygląd tego akcesorium jest najmniej ważny i nie wpływa na jego skuteczność, ale wiele kobiet bardzo nie lubi maszynek męskich lub stylizowanych na takie. Właśnie z myślą o tych paniach firma Bareya stworzyła maszynkę jednorazową bardzo estetyczną i wysokiej jakości, która nie podrażnia skóry. To ostatnie jest zasługą pokrycia żyletek platyną. Innym ekologicznym rozwiązaniem są golarki marki HR PROFFESIONAL, które są równie skuteczne co Bareya, ale mniej kosztują. Co jeszcze? BAMBAW ‒ marka, która produkuje maszynki metalowe, z tym że zakończone metalową rękojeścią. Oczywiście, należy pamiętać, że żyletka jest dużo ostrzejsza niż zwykła maszynka, co jednak ma swoje plusy, ponieważ wpływa pozytywnie na skuteczność tak przeprowadzonego zabiegu. Równie dobrze można stosować golarki z wymiennym ostrzem, bo są łatwo dostępne i posłużą nam długo.

Ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji przed depilacją i po depilacji

Dzień przed depilacją warto poddać się peelingowi. Do tego celu można wykorzystać gotowe kosmetyki złuszczające lub peelingi domowej roboty, na przykład na bazie fusów po kawie.

A co z preparatami, które ułatwią depilację? Kosmetyk, który nada poślizgu przy goleniu, zapobiegnie podrażnieniom, nawilży skórę i wspomoże jej regenerację po zabiegu, a przy tym jest ekologiczny, to mydło do golenia. Ono z powodzeniem zastąpi żele i pianki, które zawierają szereg toksycznych składników, w tym konserwanty i substancje zapachowe. Mydło do golenia jest naturalne, bezzapachowe i wydajne, a zastosowanie go zwalnia nas z obowiązku późniejszego sięgania po krem lub balsam po goleniu, co czyni ten kosmetyk jeszcze bardziej ekologicznym. Przystępna cena mydła po goleniu to wisienka na torcie jego atutów.

Okazuje się, że to, co skuteczne, może być jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *