Domowy pedicure – wypoczynek z korzyścią dla urody, czyli spa dla stóp

Pedicure w pełnej krasie i z maksymalnym relaksem. SPA nie tylko dla paznokci – czyli weekendowy relaks z korzyściami dla urody. Dziś podpowiadamy, jak się relaksować podczas domowego beauty weekendu. Pedicure SPA to doskonała opcja na leniwe, zimowe wieczory. Wypróbujesz?

Domowy SPA pedicure – co potrzebne?

Lista wydaje się długa, ale większość rzeczy po prostu mamy w domu i nie ma potrzeby ich kupować. Jeśli nie masz dużo czasu na pedicure – możesz też pominąć kilka produktów, np. folię, masło do ciała i peeling i użyć zwykłego kremu do stóp po skończonym pedicure.

 1. Miska z ciepłą wodą
 2. Pachnące mydło w płynie (wlejcie je do wody)
 3. Muzyka, książka, serial lub cokolwiek, przy czym chcecie się relaksować.
 4. Tarka do stóp
 5. Kopytko
 6. Obcinacz do paznokci
 7. Pilnik do paznokci
 8. Cążki do paznokci
 9. Peeling do stóp (może też być do ciała)
 10. Masło do ciała
 11. Zwykła folia spożywcza
 12. Separator
 13. Baza lakier
 14. Top coat – utwardzacz lakier
 15. Patyczki i zmywacz

Jeśli chcesz – możesz zbudować nastrój muzyką relaksacyjną, odgłosami natury, pachnącymi świecami. To doskonały sposób na relaks, a podczas domowego pedicure spędzisz około 30-40 minut na leżakowaniu podczas moczenia stóp i czekania aż warstwy lakieru wyschną.

Domowy SPA pedicure krok po kroku

1. Weź obcinacz i skróć paznokcie – staraj się nie obcinać paznokci zbyt głęboko, ponieważ może to powodować urazy i dyskomfort w chodzeniu.

2. Zaokrąglij brzegi pilnikiem, nadaj kształt – najlepiej dość płaski, ewentualnie lekko zaokrąglony. W ten sposób unikniesz wrastania paznokci w skórę.

3. Zanurz stopy w misce z ciepłą wodą z mydłem na około 15 min: to czas na relaks, więc włącz muzykę, film lub odcinek serialu. Cokolwiek lubisz robić w wolnym czasie.

4. Szlifuj stopy, czyli uwolnij je z warstw zrogowaciałego naskórka – tarkę warto zwilżyć przed użyciem. Oczywiście nie musisz trzeć całej stopy, jedynie zgrubienia lub stwardnienia na piętach.

5. Zepchnij skórki z pomocą kopytka – bęcie Ci łatwo, ponieważ ciepła i woda i mydło z pewnością je zmiękczyły.

6. Obetnij skórki cążkami – rób to ostrożnie, aby nie poranić stóp.

7. Zetrzyj zrogowaciały naskórek po bokach paznokcia (idealny jest pilnik papierowy).

8. Pora na masaż spa dla stóp. Sięgnij po peeling i wymasuj nim powoli, dokładnie i delikatnie stopę. Stopa powinna być sucha, aby peeling mocniej zadziałał.

9. Sięgnij po gęste masło do ciała i nałóż grubą warstwę na stopy. Owiń je folią spożywczą, aby produkt nie starł się ze skóry, tylko odżywiał stopy. Pamiętaj, aby nie zakrywać paznokci folią, za chwile je będziesz malować.

10. Sięgnij po bazę pod lakier, najlepiej taką bez formaldehydu. Pomaluj nią paznokcie i poczekaj, aż wyschnie. Teraz pora an kolor. Nałóż go na paznokcie, po wyschnięciu aplikuj drugą warstwę. Czekając, aż każda warstwa wyschnie, możesz się relaksować przy muzyce, dobrym filmie lub książce. Pamiętaj też o nałożeniu bezbarwnego topu, który wzmocnie paznokcie i przedłuży trwałość lakieru, oraz ochroni płytę przed urazami i odpryskami.

11. Na koniec zdejmij folię i wetrzyj w stopy resztę masła. Jeśli masz ochotę – spryskaj stopy relaksującym, miętowym sprayem do stóp. Pedicure gotowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *