Fryzura pełna objętości. Jak osiągnąć efekt WOW?

Pełna objętości fryzura to marzenie każdej kobiety. Oklapnięte, cienkie włosy nie wyglądają estetycznie. Poza tym wydają się bardzo obciążone, a wręcz nieświeże. Dużo zależy od strzyżenia, długości i innych czynników. Jak uzyskać upragnioną objętość?

Włosy pełne objętości i blasku wyglądają naprawdę pięknie. Podkreślają buzię i fryzurę. To nieprawda, że długie włosy mają mniej objętości niż krótkie i na odwrót. Oczywiście łatwiej uzyskać pełną objętość na włosach krótszych; dłuższe są cięższe i bardziej przylegają do skóry. Odpowiednim cięciem da się wszystko naprawić, więc poproś o nie fryzjera.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Bez względu na to, jakimi dysponujemy włosami, fryzur powinien doradzić nam fryzurę, która zwiększy objętość pasm. To najważniejszy krok do uzyskania bujnej czupryny – odpowiednie cięcie. Od tego zależy, jak układają się nasze kosmyki.

Zdarza się, że same przyczyniamy się do utraty objętości włosów. Używamy szamponów, w których składzie znajdują się obciążające składniki, np. oleje. Delikatne szampony do codziennej pielęgnacji powinny rozwiązać problem. Sprawdzi się też suchy szampon, jednak nie należy z nim przesadzać, bo z czasem przesusza pasma. Jednak od czasu do czasu jest wręcz wskazany, bo odświeża włosy i pochłania nadmiar łoju. Fryzura jest o wiele pełniejsza i uniesiona u nasady.

Sposób mycia włosów to podstawa

Tak, mycie włosów niby jest oczywiste, jednak większość osób popełnia radykalne błędy. W internecie krąży wiele mitów, np. że włosy trzeba spłukać zimną wodą. To nieprawda! Włosy nie lubią się ze skrajnymi temperaturami, więc ani zimna, ani gorąca woda nie jest dobrym rozwiązaniem. Zimna nie rozchyla łusek włosa, przez co nasza pielęgnacja jest nieskuteczna – kosmetyki nie mogą wniknąć wewnątrz włosów. Gorąca woda natomiast nadmiernie je otwiera, co naraża je na mnóstwo uszkodzeń mechanicznych, fizycznych czy chemicznych. Letnia woda sprawdzi się najlepiej. Dzięki niej pasma będą w lepszej kondycji, a objętość znacznie większa.

Pamiętajcie, żeby myć włosy wyłącznie opuszkami palców i nie używać paznokci. Delikatnie masujcie skalp. Taki masaż przyczynia się do poprawy pracy naczyń krwionośnych, dzięki czemu włosy rosną szybciej i zyskują na objętości.

Dodatkowy protip: zawsze rozcieńczajcie szampon z wodą i dopiero potem nałóżcie je na włosy. To znacznie ułatwia mycie, a poza tym możecie zaoszczędzić, bo zużyjecie mniej kosmetyku.

Suszycie włosy, ale nie macie objętości? Na pewno pomoże suszarka z dyfuzorem. Dzięki niej pasemka uniosą się do góry i nie będą przylegały do skóry. Fryzura będzie piękna i puszysta.

Kosmetyki zwiększające objętość włosów

Nieodpowiednia pielęgnacja to przyczyna złej kondycji włosów. Tak zazwyczaj jest. Przez to są oklapnięte i zwyczajnie źle wyglądają. Wybierajcie wyłącznie takie kosmetyki, które dostosowane są do typu i rodzaju włosów. Warto określić rodzaj porowatości i dopiero udać się na zakupy. Najlepiej sprawdzą się naturalne kosmetyki, które nie obciążą pasm. Silne detergenty podrażniają skórę, przez co kosmyki są jeszcze bardziej oklapnięte.

Zawsze używaj odżywek do włosów. Pominięcie odżywki przynosi fatalne skutki. Włosy potrzebują regeneracji, odżywienia i nawilżenia po każdym myciu. Nie nakładajcie kosmetyku u nasady, lecz od połowy długości włosów – wtedy nie będą obciążone.

Do zwiększenia objętości sprawdzą się także odżywki bez spłukiwania. Dogłębnie nawilżają i odżywiają włosy, dzięki czemu są wzmocnione i delikatnie uniesione do góry. Polecamy również produkty przeznaczone do zwiększenia objętości, np. Nanoil Hair Volume Enhancer.

Jesteście posiadaczkami cienkich włosów? Zrezygnujcie z lakierów i pianek do włosów, bo dodatkowo usztywnią pasma i obciążą fryzurę, przez co znów będzie wyglądała nieefektownie.

Zrób fale!

Kręcone włosy od razu zyskują na objętości. Nie musicie w tym celu używać wysokiej temperatury. Słyszałyście o metodzie nazywanej ploppingiem? Nie? Odsyłamy do wujka Google!

Oczywiście możecie użyć prostownicy czy lokówki, ale bardziej polecamy nieinwazyjne wałki czy paski od szlafroka, które nie zniszczą pasm. Jeżeli jednak do stylizacji używacie wysokiej temperatury, zainwestujcie w odpowiedni spray termoochronny. Dzięki temu unikniecie wielu niepotrzebnych zniszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *