Jak pielęgnować cienkie włosy? Sposoby na wzmocnienie włosów

Niektórzy mają cienkie włosy od wczesnego dzieciństwa, a u innych są one konsekwencją niewłaściwego stylu życia (na przykład niezdrowej diety lub stresu) albo zmian hormonalnych (między innymi na skutek ciąży lub wczesnego macierzyństwa). Jak pielęgnować cienkie włosy? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na wzmocnienie delikatnych kosmyków.

Dieta na cienkie włosy

Aby poprawić kondycję cienkich włosów, warto uzupełnić swój jadłospis o cynk, żelazo, kwasy omega 3 i proteiny lub gotowe suplementy. Źródłem cynku są między innymi orzechy nerkowca i pestki dyni, żelaza ‒ fasola, kwasów omega 3 ‒ siemię lniane, a protein ‒ cieciorka i soczewica.

Pomocny będzie także sok z buraka. Aby go przygotować, należy zaopatrzyć się nie tylko w buraka (jednego), lecz także w jabłka (dwa), marchewki (dwie), imbir (kawałek) i cytrynę (połowę, zresztą przeznaczoną do wyciśnięcia). Sok z buraka sprawia, że włosy odzyskują blask, a metabolizm i kondycja cery ulega poprawie. Wszystko to wpływa dodatnio na nasze samopoczucie, zwłaszcza że sok jest przepyszny.

Fryzura na cienkie włosy

Cienkie włosy muszą być dobrze obcięte i regularnie strzyżone. Ponadto po każdym myciu należy je spłukiwać zimną wodą; w przeciwnym razie będą broniły się przed ciepłem poprzez nadmierne produkowanie sebum. To doprowadzi do szybkiego przetłuszczenia się i oklapnięcia włosów.

Jak pielęgnować cienkie włosy?

Szampon do cienkich włosów

Szampony, które najlepiej pielęgnują cienkie włosy, powinny zawierać substancje wzmacniające cebulki włosów, regenerujące i hamujące wypadanie na przykład ekstrakty z ziół (między innymi z pokrzywy, szałwii, miodunki plamistej, hyzopa, lipy, rumianku, łopianu lub tataraku), wyciągi z owoców (na przykład z jarzębiny lub dzikiej róży) i oleje (zwłaszcza jojoba).

Odżywka do cienkich włosów

Z kolei odżywki przeznaczone do cienkich włosów powinny być stosowane albo na same końcówki, albo bez spłukiwania. Dlaczego? Ponieważ tylko takie odżywki nie obciążają włosów, co w przypadku cienkich dałoby bardzo mierny efekt.

Inne kosmetyki do cienkich włosów (balsam, pianka, lakier)

Na szczególne wyróżnienie zasługuje balsam krzemowy, ale stosowany w roli maseczki do włosów. Aby ją przygotować, wystarczy połączyć po łyżeczce krzemionki i oleju oraz całość nałożyć na włosy. Po upływie godziny zmywamy ją i myjemy włosy. Efekt w postaci odbicia włosów od nasady jest widoczny już po pierwszym użyciu.

Hydrolizat keratyny to aminokwasy zawarte w keratynie, które przypominają te z ludzkich włosów i paznokci. Dzięki temu podobieństwu białka z keratyny regenerują uszkodzenia w strukturze włosów. Ponadto te ostatnie nie puszą się, mniej się przetłuszczają i odzyskują blask.

Z kolei pianka i lakier do włosów cienkich nie mają prawa ich obciążać ani sklejać, za to powinny nadawać im objętości i utrwalać fryzurę na 12 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *