Alkohol – przeciwnik w walce o zdrowe włosy

Istnieje wiele produktów, które mają pozytywny wpływ na skórę głowy ale jest też spora grupa produktów szkodliwych dla komórek włosów. Wśród nich przoduje alkohol, którego spożywanie może znacznie pogorszyć kondycję włosów. Czy alkohol rzeczywiście wysusza włosy?

Największym minusem alkoholu są jego właściwości odwadniające. Utrata wody w organizmie wiąże się jednocześnie ze słabym nawodnieniem komórek włosów, a to prowadzi do problemu suchości i łamliwości włosów. Zauważalne zmatowienie włosów, utrata blasku i rozdwajanie się końcówek to problemy z włosami które najczęściej pojawiają się u osób, które nadużywają alkoholu i nie nawadniają odpowiednio organizmu.

Specjaliści ostrzegają, że nadmierne spożywanie alkoholu może doprowadzać do sytuacji, w której składniki odżywcze zostają wypłukane z organizmu, co ma bezpośredni wpływ na kondycję włosów. Bez odpowiedniej dawki witamin (szczególnie tych z grupy B, ale również A, C i E) lub składników odżywczych (biotyny, cynku, kwasu pantotenowego lub foliowego) włosy tracą naturalny blask, stają się łamliwe, suche i cienkie. Obniżenie poziomu wymienionych składników wpływa na grubość i jakość włosów. Niedobór witamin i pierwiastków w organizmie można oczywiście uzupełnić dodatkowymi suplementami, ale również te dostarczane wraz z produktami leczniczymi, zostaną wypłukane, kiedy napijemy się alkoholu. Ich brak natomiast będzie wiązał się także z wypadaniem włosów.

Nasze włosy zbudowane są przede wszystkim z tiaminy, czyli witaminy B, a jej niedobór w organizmie może odbić się na wyglądzie włosów. Duże znaczenie w utrzymaniu dobrej kondycji włosów ma również wątroba, choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jak powszechnie wiadomo największym wrogiem wątroby jest właśnie alkohol. Nieodpowiednie oczyszczenie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii może wpływać w dużej mierze na pracę organizmu i strukturę włosów.

Problem złego wpływu alkoholu na włosy pojawia się dopiero wtedy, gdy spożywamy go zbyt wiele. Nie trzeba całkowicie rezygnować z lampki wina do kolacji lub piwa. Umiar w spożywaniu alkoholu może skutkować znacznym polepszeniem wyglądu włosów i ich kondycji . Podstawą pielęgnacji włosów jest wyeliminowanie substancji szkodliwych z organizmu, a taką jest bezsprzecznie alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *