Jak nawilżyć suchą skórę? Sposoby na suchą skórę 

Sucha skóra to częsty problem kobiet. Taki stan może mieć wiele przyczyn i wynikać z nieprawidłowej diety, niewłaściwego doboru kosmetyków lub niewystarczającego nawodnienia organizmu. Jak nawilżyć, a także nawodnić i nakarmić suchą skórę? Oto nasze sposoby.

Jak nawodnić suchą skórę?

Przesuszona skóra najbardziej potrzebuje wody. Woda, która ze względu na swoje właściwości najlepiej wpływa na poprawę kondycji skóry, powinna zawierać dużo rozpuszczonego tlenu (optymalnie 13:15 mg tlenu na litr wody), ponieważ takie jego stężenie sprzyja odpowiedniemu nawodnieniu krwi. Jeżeli organizm jest dostatecznie nawodniony, transport tlenu we krwi łatwiej przebiega, a jeśli jest wystarczająco ukrwiony, skóra jest odżywiona. W efekcie odzyskujemy zdrowy koloryt cery i minimalizujemy ryzyko przedwczesnego starzenia się.

Optymalne pH wody mineralnej powinno wynosić od 7,7 do 8,0, ponieważ taki jego alkaliczny odczyn umożliwia nieinwazyjne odkwaszanie organizmu, wspomaga funkcje fizjologiczne narządów i usprawnia usuwanie toksyn. Ponadto zachowuje równowagę kwasowo-zasadową wewnątrz organizmu. Z tego powodu wypijanie co najmniej dwóch litrów wody dziennie (zwłaszcza o takich właściwościach) jest obowiązkiem każdej kobiety.

Jak nakarmić suchą skórę?

Aby kondycja skóry uległa poprawie, należy uwzględnić w swoim jadłospisie oliwę tłoczoną na zimno i tłuste ryby. Te ostatnie, dzięki bogactwu kwasów omega-3 i omega-6, wpływają na sprężystość tkanki skórnej i dostarczają witaminy E, która poprawia stan cery. Ponadto nie należy zapominać o spożywaniu świeżych warzyw i owoców, a zwłaszcza marchwi, szpinaku, jarmużu oraz czerwonej papryki i melona. Beta-karoten, który wszystkie one zawierają, poprawia pigmentację skóry i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu naskórka.

Kawę należy ograniczyć do jednej filiżanki dziennie. Warto zastąpić ją naturalną wodą mineralną, ponieważ regularne picie tego napoju, to znaczy utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia w organizmie, jest porównywalne do działania kofeiny. Woda mineralna, podobnie jak kawa, pobudza do działania, poprawia koncentrację i pomaga wywiązywać się z codziennych obowiązków.

Jak nawilżyć suchą skórę?

Aby ciało było nawilżone, musi być także nawodnione i nakarmione. Za nawilżanie skóry odpowiadają właściwie dobrane kosmetyki. Chociaż wszystkie kobiety, niezależnie od rodzaju cery, zmagają się z problemem przesuszonej skóry, to sposób jej pielęgnacji powinny dostosować właśnie do jej typu i wynikających z niego potrzeb. Aby wybrać odpowiednią kurację, warto skonsultować się z dermatologiem, który dokładnie przeanalizuje każdy przypadek i zaproponuje optymalne kosmetyki. Należy stosować je zgodnie z zaleceniami i dopóki nie przyniosą pożądanego efektu.

Wśród kosmetyków nawilżających znajdują się zarówno preparaty apteczne, jak i produkty pielęgnacyjne, których bazą jest woda. Wody termalne i kwiatowe (hydrolaty), w tym woda różana, są uwielbiane przez kobiety ze względu na swoje właściwości nawilżające, łagodzące i orzeźwiające. Aby zastosować wodę różaną, wystarczy rano i wieczorem przemyć twarz nasączonym nią wacikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *