Czy wiesz, że… Ciekawostki o twojej skórze

Dieta bogata w witaminy, sen, aktywność fizyczna i kosmetyki. Wszystko to sprawi, że twoja skóra stanie się piękna i zdrowa. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak w pełni o nią zadbać, to ten artykuł jest dla ciebie. Poznaj kilka ciekawostek o skórze ciała i twarzy.

To, co jemy i pijemy ma wpływ na kondycję skóry. Zbyt duża ilość soli w pożywieniu powoduje powstawanie zmarszczek i wysuszę cerę. Może to powodować przedwczesne starzenie się organizmu. Jeżeli nie dostarczasz mu dostatecznej ilości wody, to usuwanie toksyn jest nieskuteczne. Dlatego latem staraj się przyjmować co najmniej 1 litr wody dziennie, a zimą pij ziołowe herbatki rozgrzewające. Krosty, wągry i brodawki powstają w wyniku zanieczyszczenia organizmu i nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Bardzo ważna jest zatem systematyczna pielęgnacja i przyjmowanie takich produktów, które przyspieszają metabolizm.

To niewiarygodne, ale skóra człowieka ma aż 2 m² powierzchni. Jest zatem największym narządem podarowanym nam przez Matkę Naturę. Na każdy cm² skóry przypada 13 mln komórek, przez które przechodzi 40% substancji biologicznych potrzebnych nam do zdrowia i osiągnięcia pięknego wyglądu. Z drugiej jednak strony, poprzez skórę do krwioobiegu przedostaje się aż 2 kg kosmetycznych substancji chemicznych na rok.

Jak rozpoznać, że twojemu organizmowi brakuje witamin? To bardzo proste: objawów jest naprawdę sporo. O braku witaminy B2 świadczą zmarszczki, popękane kąciki ust, zajady, łuszcząca się skóra na czole, przy uszach i nozdrzach, zaczerwienione powieki i przetłuszczające się włosy. Niedobór krzemu natomiast może skutkować wiotczeniem i przedwczesnym starzeniem się skóry. Podobne objawy występują wtedy, gdy naszemu organizmowi brakuje witaminy A. Natomiast na trądzik, trudno gojące się rany i oparzenia pomoże cynk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *