Dobra szczotka do włosów – czesz się jak stylistka!

Bez dobrej szczotki do włosów nie ma co marzyć o pięknej fryzurze. Bywają nawet takie, które zamiast prawidłowo czesać – szarpią włosy. Kolejny błąd to używanie ich niezgodnie z przeznaczeniem. Dowiedz się czym rozczesać a czym modelować lub tapirować włosy, by im nie zaszkodzić.

Szczotka do włosów – wybierz najlepszą dla siebie

1. Szczotka do rozczesywania włosów 

Jeśli chcesz dobrze rozczesać włosy po myciu i zapobiec plątaniu się wilgotnych pasm – wybierz specjalny grzebień o szerokim rozstawie zębów. Według ekspertów plastikowy grzebień jet lepszy od drewnianego, ponieważ nie wchłania wilgoci. Plastikowy grzebień nie będzie też elektryzować włosów tak, jak robią to np. wykonane z metalu.

Jeśli Twoje włosy nie są proste – użyj do ich czesania specjalnego grzebienia, z lekko pofalowanymi ząbkami. Ekspedientka w drogerii bez problemu znajdzie idealny dla Twoich włosów i poradzi w wyborze. Z kolei panie o przedłużanych włosach powinny czesać je specjalną szczotką z włosia sztucznego połączonego z naturalnym, o różnej długości.

Jeśli musisz poprawić swoją fryzurę w ciągu dnia i uczesać splątane włosy, najlepiej sięgnij po niewielką szczotkę, zakończona specjalnymi kulkami masującymi skórę głowy.

2. Szczotka do tapirowania 

Tapirowanie włosów szczotką oczywiście jest możliwe, ale to dość uciążliwa czynność. Łatwo sobie wtedy poniszczyć włosy. Lepiej sięgnąć po precyzyjny, specjalny grzebień do tapirowania. Ma on gęsto osadzone, krótkie ząbki, które sprawnie tapirują fryzurę. Rączka w takim grzebieniu często jest zakończona cienkimi zębami – są one przydatne do wydzielania i układania tapirowanych pasemek.

3. Szczotka do modelowania 

Oczywiście, że nic nie zastąpi okrągłej szczotki do modelowania włosów. Dobierz jej grubość do długości swoich włosów. Kieruj się zasadą: im dłuższe włosy, tym większa średnica szczotki. Idealnie nadają się tu szczotki ceramiczne, ponieważ dzięki nim włosy nie elektryzują się. Jeszcze lepiej, jeśli Twoja szczotka ma w obudowie (w trzonku) umieszczone małe dziurki. Przyspieszają one suszenie, ponieważ usprawniają przepływ powietrza z suszarki.

4. Szczotka do prostowania 

Nie lubisz używać prostownicy, bo boisz się, że gorące płytki nieodwracalnie zniszczą ci włosy? W pełni to rozumiemy i zalecamy Ci prostowanie, które nie niszczy włosów. Nie uzyskasz może takiego efektu jak po elektrycznej prostownicy, ale z pewnością cię zadowoli. Wystarczy, że sięgniesz po specjalny spray prostujący do włosów oraz podwójną szczotkę do włosów. Ułóż pasma pomiędzy szczotkami i susz starannie, przeciągając je od nasady. Jeśli Twoje włosy są podatne na stylizację – możesz je także wygładzić na zwykłej, płaskiej szczotce.

Jak czesać włosy – garść praktycznych porad 

  1. Szczotkuj włosy tak często, jak się da – dzięki temu będą stale nawilżone. Warstewka sebum rozprowadza się wówczas równomiernie na włosach i dzięki temu są one stale chronione przed niszczeniem.
  2. Zaczynaj zawsze czesanie włosów od dołu, czyli od końcówek i stopniowo kieruj się ku górze. Dzięki temu pasma nie będą się plątać, a ty ich nie poszarpiesz i nie poniszczysz.
  3. Wilgotne włosy rozczesuj delikatnie, nie szarp ich i nie ciągnij, ponieważ takie pasma szybciej niszczeją, niż suche. Zabezpieczaj je odżywką ułatwiającą rozczesywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *