Jak oczyścić cerę? Kąpiele parowe na twarz krok po kroku

Parowa kąpiel na twarz popularnie zwana parówką to świetny domowy sposób na oczyszczenie cery. Jest banalna w przygotowaniu i daje dobre efekty, a ty nie musisz marnować czasu i pieniędzy na wizyty w gabinecie kosmetycznym. Jak przygotować kąpiel parową dla skóry twarzy i jakie da ci to korzyści?

Kąpiele parowe – dla kogo?

Parówki na twarz są idealne dla osób z cerą tłustą i mieszaną, na których pojawiają się trądzik, zaskórniki i stany zapalne. Kąpiel parowa zmniejsza pory skóry, „wyciąga” z nich zanieczyszczenia i wspomaga działania pielęgnacyjne. Do tego wpływa na mikrokrążenie, poprawia koloryt cery i zmniejsza skłonność do powstawania nowych niedoskonałości.

Jak zrobić kąpiel parową?

Bardzo łatwo! Do przygotowania kąpieli parowej potrzebne ci będą woda i zioła lub inne lecznicze składniki. Jeżeli zmagasz się z trądzikiem, to zastosuj tymianek lub kwiat lipy; na rozszerzone pory skóry wybierz szałwię, a na błyszczenie cery – skrzyp polny. Pokrzywa lub rozmaryn doskonale sprawdzą się na poprawę ukrwienia skóry. Kąpiel parową stosuje się z różną częstotliwością. Skóra normalna potrzebuje jej raz na tydzień, a cera sucha – raz na dwa tygodnie. Jeśli masz trądzik, to parówkę przygotowuj nawet trzy razy w tygodniu. Częstotliwość tego domowego zabiegu zależy od rodzaju cery i jej potrzeb.

Kąpiel parowa krok po kroku

Jeżeli oprócz parówki zastosujesz się do poniższych wskazówek, to twoja cera będzie zdrowsza i piękniejsza.

  1. Demakijaż – usunięcie makijażu, sebum, zanieczyszczeń z porów skóry, potu i brudu.
  2. Kąpiel parowa – pochyl się nad miską z ciepłą wodą i ziołowym naparem, głowę zakryj ręcznikiem i odczekaj około 10 minut.
  3. Twarz osusz ręcznikiem – delikatnie odciśnij nadmiar wody, ale nie trzyj skóry mocno, bo możesz ją podrażnić.
  4. Kosmetyki – po kąpieli parowej użyj toniku i maseczki dopasowanych do rodzaju cery.

Pamiętaj, by przez godzinę od zrobienia kąpieli parowej unikać chłodnego powietrza.

Kąpiel parowa – efekty i przeciwwskazania

Efekty, które zapewni ci kąpiel parowa, to między innymi: oczyszczona skóra, odblokowane pory skóry, usunięcie nadmiaru sebum, ujednolicenie kolorytu cery. Do przeciwwskazań należą zaś niektóre rodzaje cer (wrażliwa, alergiczna, naczyniowa), a także miażdżyca, nadciśnienie, jaskra, stany zapalne skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *