Jak zamienić zwykły lakier do paznokci w lakier hybrydowy?

Moda na hybrydy trwa nieprzerwanie od dłuższego czasu. Coraz więcej kobiet dostrzega niezaprzeczalne zalety manicure hybrydowego, ale coraz częściej zastanawiamy się, jak nie tracić zbyt wielu pieniędzy na kosmetyczkę i drogie lakiery hybrydowe. Odpowiedź znajduje się w tym poradniku DIY. Jak zamienić ulubiony lakier w lakier hybrydowy?

Jedna butelka lakieru hybrydowego kosztuje średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Chcąc wykonać pełen manicure hybrydowy potrzebujemy bazy, lakieru hybrydowego, topu, acetonu, cleanera, lampy UV i wszystkich niezbędnych akcesoriów. Zestaw do całego manicure hybrydowego kosztuje sporo. A co z wyborem kolorów? Skompletowanie wachlarza różnych kolorów lakierów hybrydowych to kosztowna inwestycja, a nie zawsze znajdziemy wśród hybryd odpowiadający nam kolor. Poza tym, co zrobić ze skrzętnie zbieranymi przez lata ulubionymi kolorami zwykłych lakierów? To proste! Wystarczy zamienić je w lakiery hybrydowe.

Czego potrzebujemy?

  • dowolny top hybrydowy,
  • (lub) dowolny base hybrydowy,
  • GELibility Stick It! (opcjonalnie),
  • zwykły lakier dowolnej firmy i koloru,
  • podstawka lub pojemniczek do mieszania,
  • zbędna łyżeczka, patyczek lub pędzelek.

Jak przekształcić dowolny lakier w lakier hybrydowy?

Zaradne zwolenniczki hybryd na paznokciach znalazły dwa sposoby na zamianę zwykłego lakieru w lakier hybrydowy. Aby zwykły lakier nabrał właściwości utwardzających takich, jakie mają lakiery hybrydowe, należy wymieszać go ze specjalnym żelem utwardzającym GELibility Stick It, albo ze zwykłym topem lub bazą hybrydową – w zależności od tego, czy mamy ochotę wydawać pieniądze na dodatkowy produkt. Proporcje są dowolne – powinniśmy dodać nie mniej niż 10 kropli na pół buteleczki, ale niezbyt dużo, żeby lakier nie zrobił się zbyt wodnisty lub kleisty (to zależy od konsystencji produktu, który mieszamy z lakierem). Proponujemy lakier mieszać z żelowym produktem na osobnej miseczce pędzelkiem, patyczkiem lub tym, czym jest nam wygodnie się posługiwać. Niektórzy polecają mieszanie zwykłego lakieru z hybrydowym produktem w proporcji 1:1. Wszystko zależy od naszych odczuć i efektów połączenia. Aby zamiana zwykłego lakieru w hybrydowy była skuteczna powinniśmy dobrać proporcje metodą prób i błędów, bo nie ma uniwersalnego przepisu. Efekt zależy zarówno od użytych produktów hybrydowych, jakości zwykłego lakieru, ale również od naszych paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *