Zabieg pigmentacji BB Glow – makijaż permanentny twarzy

Niejednej kobiecie marzy się, żeby budzić się z piękną cerą bez niedoskonałości. Zero makijażu, świetlista skóra, młody wygląd. To efekty, które daje innowacyjny zabieg BB Glow, nazywany makijażem permanentnym twarzy. Sprawdź, jak działa i co warto o nim wiedzieć.

Żeby uzyskać piękną skórę bez niedoskonałości, która wygląda o kilka lat młodziej, ma równomierny koloryt i zdrowy blask, potrzebny jest czas. Albo czas na kompleksową pielęgnację anti-age i zabiegi odmładzające, albo czas konieczny na zrobienie makijażu. Chyba, że zastosujemy BB Glow.

Chcesz wiedzieć, czym jest i na czym polega zabieg BB Glow? Kiedy warto go zastosować i jakich efektów można się spodziewać? Ile kosztuje?

Pigmentacja cery BB Glow

BB Glow to jeden z najbardziej innowacyjnych zabiegów, którego korzenie sięgają współczesnej kolebki kosmetologii, czyli Korei Północnej.

To tam po raz pierwszy wykorzystano technikę nanoigłowania, która pozwala na zaaplikowanie w skórę pigmentu. Nie takiego zwykłego, bo o kremowej konsystencji i formule bogatej w składniki odżywcze. Wszystko po to, aby ukryć niedoskonałości cery i nadać skórze efekt naturalnie gładkiej skóry o jednolitym kolorycie.

Zabieg BB Glow – połączenie mezoterapii igłowej z makijażem permanentnym

Niektórzy mogą widzieć podobieństwo BB Glow to mezoterapii mikroigłowej. I słusznie, bo podstawą tego zabiegu jest właśnie mezoterapia, czyli kontrolowany mikrouraz skóry w celu jej regeneracji. Różnica jest taka, że pionowe ustawienie igieł, możliwość regulacji ich długości, większa gęstość i regulowana prędkość nakłuć, zapewnia lepsze działanie niż w terapiach ze standardowymi mezorollerami.

BB Glow odróżnia jeszcze jedna rzecz – to nie tylko zabieg odżywczy i regenerujący, ale też kamuflujący. Do jego wykonania wykorzystuje się preparat z pigmentem, który wstrzykiwany jest w skórę podczas nakłuć. To on jest sekretem naturalnie wyglądającego koloru skóry i perfekcyjnie ukrytych niedoskonałości, przebarwień, plamek. Pod tym względem BB Glow bardzo przypomina technikę makijażu permanentnego.

Efekty po pigmentacji BB Glow

Jeśli zdecydujesz się na zabieg pigmentacji, możesz oczekiwać naprawdę niesamowitych efektów, ponieważ BB Glow:

 • natychmiastowo wyrównuje kolor skóry;
 • maskuje wszelkie przebarwienia, plamki i skazy;
 • koryguje niedoskonałości i wady cery;
 • zmniejsza cienie pod oczami;
 • zmniejsza widoczność zaskórników;
 • redukuje drobne zmarszczki i napina skórę;
 • ukrywa zaczerwienienia i naczynka;
 • wygładza skórę i nadaje jej aksamitną gładkość;
 • przywraca skórze młody wygląd.

Zalety makijażu permanentnego twarzy

BB Glow to innowacja, której warto przyjrzeć się bliżej. Choć zabieg jest kosztowny i wymaga całej serii spotkań z kosmetyczką, to jest świetną opcją dla osób z niedoskonałościami, które nie mają czasu na codzienny makijaż-kamuflaż, chcą ukryć swoje piegi, plamy starcze, przebarwienia posłoneczne lub blizny po trądziku.

To bezpieczny zabieg płytkiej pigmentacji skóry, którego skutki uboczne (dyskomfort, zaczerwienienie, infekcje) są bardzo rzadkie. Ma zdecydowanie więcej plusów, a oto najważniejsze.

 1. BB Glow jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem.
 2. Nie ściera się, nie zmywa i wyrównuje koloryt cery na długo.
 3. Dodatkowo pobudza naturalny proces odnowy.
 4. Maskuje niedoskonałości, z którymi nie radzą sobie inne zabiegi.
 5. Jest odpowiedni nawet dla osób z trądzikiem różowatym.

Zabieg BB Glow – przebieg, koszt, trwałość

Zabieg zaczyna się od rozmowy, która kwalifikuje nas do jego wykonania. Z BB Glow niestety nie skorzystamy w przypadku ciąży, chorób i infekcji skórnych, nietolerancji na którykolwiek składnik preparatu, padaczki, gorączki, stosowania leków rozrzedzających krew etc.

Zabieg właściwy trwa ok. 1,5 godziny.

Kolejne etapy to: oczyszczanie, złuszczanie peelingiem kwasowym, neutralizacja (przywrócenie właściwego pH skóry), wprowadzenie serum z pigmentem w skórę, maska nawilżająca, oczyszczanie z preparatu i nałożenie kremu łagodzącego podrażnienia.

Efekty pojawiają się natychmiastowo, ale dla ich zmaksymalizowania i utrwalenia potrzebna jest seria 3-4 zabiegów przeprowadzanych w odstępach mniej więcej 3-tygodniowych.

Cena BB Glow jest uzależniona od miejsca, w którym wykonujemy zabieg. Koszt jest porównywalny do ceny makijażu permanentnego np. brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *